BitcoinKripto Haber

Bir ‘DAO’, ABD Anayasasının Nadir Bir Baskısını Elde Etmek İçin 2,7 Milyon ABD Dolarından Fazla Arttı

18 Kasım’da büyük müzayede evi Sotheby’s’de açık artırmaya çıkacak olan ABD Anayasası’nın ilk baskı basılı kopyasına teklif vermek amacıyla fon toplamak için yeni bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) kuruldu .

ConstitutionDAO bir kullanarak havuzu para amaçları Ethereum (ETH) akıllı sözleşme ve nadir kopya için teklif kazanmak. DAO’nun web sitesinde “Anayasa’yı Halkın eline vermeyi amaçlıyoruz” diyor .

Yazma sırasında, DAO zaten 2,7 milyon ABD Dolarından veya 574 ETH’den fazla para topladı ve her saniye yeni fonlar geliyor. Ancak, kopyanın 15m-20m USD değerinde olduğu düşünülürse, daha gidilecek çok yol var.

Kopya, müzayede için hazır olan ve hayatta kalan 13 ilk baskıdan biri. Baskı bazen Goldman Anayasası olarak anılır çünkü Forbes’a göre 13 milyar doları aşan net değeriyle ABD’nin 23. en zengin ailesi olan Goldman ailesinin elindedir .

Tutkulu bir Americana koleksiyoncusu olan S. Howard Goldman, 1988’de Anayasa kopyasını 165.000 USD’ye satın aldı. Howard’ın karısı Dorothy Tapper Goldman, şimdi onu açık artırmaya çıkarmayı hedefliyor.

Sotheby’s, ” Koleksiyon satışından elde edilen tüm gelir, demokrasimizi ve tüm vatandaşların davranışlarının nasıl bir fark yaratabileceğini daha iyi anlamaya kendini adamış Dorothy Tapper Goldman Vakfı’na fayda sağlayacak . ” Dedi .

AnayasaDAO, katılımcıların projenin gelecekteki yönünü kontrol etmelerini sağlayacak bir yönetim belirtecine sahip olmadığı için teknik olarak bir DAO değildir. Şu anda grup, hareketleri koordine etmek ve soruları yanıtlamak için şimdiden 7.600’den fazla üyeyi kendine çeken özel bir Discord sunucusu kullanıyor.

“Web3’ün ahlakı ve ruhuna uygun olarak, Anayasa’yı satın almak ve dünyanın en iyi eserleri arasında korunacak ve herkes tarafından beğenilecek bir yuva bulmak niyetindeyiz. Biz insanlar, belgeyi halk için korumayı planlıyoruz. Mülkiyet, elbette, DAO içinde kalacaktır. Projenin mühendislerinden biri olan Graham Novak, bizim yaptığımız gibi parçalara ayıracağız , NFT -ify [fungible olmayan token-ify] ve mem-ify yapacağız” dedi.

Proje tarihi eseri satın almayı başarırsa, kripto topluluğunun sahip olduğu aranan başka bir öğe olacak. Ekim ayının ortalarında, bir DAO’nun türünün tek örneği Wu-Tang Clan’ın “Once Upon a Time in Shaolin” rekorunu edindiği ortaya çıktı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.