Kripto Bilgi

Birisi Yanlışlıkla Ücret Alım Satım Yapmaya Çalışırken 135 bin Dolar Kaybetti. Wtf Jetonları

Ethereum blockchain veri, bir kullanıcının Ücret satın almaya çalışırken 135.000 $ değerinde ether kaybettiğini gösteriyor. wtf jetonları (WTF), Perşembe gecesi bir airdroptan hemen sonra.

Veri, kullanıcının yanlışlıkla 0, 00004 WTF için 42 eter değiştirdiğini gösteriyor. Ancak, bu WTF miktarı sadece 0 $ değerindeydi. CoinGecko’dan alınan verilere göre, yazının yazıldığı tarihte 0000525172.

Kayma, ticaret havuzundaki düşük likiditeden kaynaklandı ve kripto çevrelerinde bazılarının Ücretlerin nasıl olduğunu eleştirmesine neden oldu. wtf geliştiricileri ilk havuzu finanse etti.

Ücretler. wtf, kullanıcıların Ethereum’da harcadıkları ücretleri takip etmelerini sağlayan popüler bir araçtır. Perşembe günü WTF jetonlarını havaya uçurdu ve doğrudan piyasada listelemek yerine bu protokollerle kullanımlarına göre jetonları kullanıcı cüzdanlarına dağıtan kripto projelerinin daha büyük eğilimine atladı.

Kullanım örnekleri arasında, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle yıllık %7.000’e varan getiri ile WTF veya likidite havuzu jetonlarının stake edilmesi yer almaktadır. Kullanıcılar ayrıca, Ücretlendirilen bir karşılıksız jeton (NFT) almaya hak kazanırlar. wtf, her cüzdan için benzersiz olduğunu söylüyor.

Spekülatörler, Ethereum tabanlı borsa Uniswap’ta listelendikten kısa bir süre sonra, nihai bir fiyat artışının onlara güzel getiriler sağlayacağını umarak WTF biriktirmeye başladı. Ancak Uniswap’taki düşük başlangıç ​​likiditesi, zafer yerine gözyaşlarına yol açar.

Bir likidite havuzu dengesizliği, bir kullanıcının 42 ether kaybetmesine neden oldu. (Eter tarama)

Uniswap gibi merkezi olmayan borsalardaki (DEX) likidite havuzları, geleneksel borsaların işleyişinden farklıdır. Havuz, kullanıcılar tarafından bir DEX’e sağlanan iki jeton kümesini ifade eder; bu, daha sonra alım satımları eşleştirmek ve iki jetonun birbiriyle ticaret yaptığı fiyatları otomatik olarak artırmak veya azaltmak için akıllı sözleşmeler kullanır.

Sorun burada yatıyor. Blockchain veri Ücretleri gösterir. wtf geliştiricileri, Uniswap’taki ilk havuzu 2.211’den fazla WTF ve 0.0000001 ether ile tohumladı ve ticaret havuzunda büyük bir dengesizliğe neden oldu. Bu, kullanıcıların nispeten yüksek miktarlarda eter için düşük miktarlarda WTF satmasına izin verirken, WTF alıcıları jetonları çok daha yüksek bir değerde satın aldı.

Airdrop’tan sonra WTF satın almak, sonradan bakıldığında kötü bir bahis olabilirdi. Verilerin gösterdiğine göre, jetonun fiyatları son yedi saat içinde %60’tan fazla düştü ve başlangıçtaki 0 ​​$’dan düştü. 28 ila 0 ABD Doları kadar düşük Cuma günü Asya saatlerinde 09.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.