Alt Coin

BIS, Bu Altcoin Piyasasına Giriyor: Yeni Projeler Geliyor!

BIS (The Bank for International Settlements) 2022’de CBDC ve DeFi ile ilgili yeni projeler başlatmayı planlıyor. 2022’de BIS’ın araştırma ve geliştirme kolu CBDC’ler, ödemeler ve DeFi’ye odaklanacak. Günümüzde DeFi altcoin denince akla gelen en tanınan projeler ortasında LUNA, LINK, AAVE, UNI ve OSMO geliyor. BIS İnovasyon Merkezi’ne nazaran, mevcut yahut yeni 17 projeden 13’ü CBDC’leri içerecek. BIS İnovasyon Merkezi, bankanın kesime yönelik kuşkulu duruşuna karşın araştırma odağını “DeFi” eserleri geliştirmeye yöneltiyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

BIS altcoin piyasasına giriyor

Yapılan basın açıklamasına nazaran, BIS İnovasyon Merkezi, merkez bankası dijital para üniteleri ve yeni jenerasyon ödeme sistemlerinde ek projeler başlatacak ve DeFi uygulamalarını keşfedip geliştirerek sorgulama portföyünü genişletecek. BIS genel müdürü Agustín Carsten husus hakkında, “BIS İnovasyon Merkezi, artık sağlam ve sürdürülebilir bir formda yenilik yapmak, dijital teknolojinin yararlarından yararlanmak, kamu faydasına hizmet etmek ve merkez ile işbirliği içinde çalışmak için daha güçlü bir konumda” tabirlerini kullanıyor. 2019’da BIS, merkez bankalarının CBDC’ler, SupTech, RegTech ve öbürleri dahil olmak üzere yeni finansal teknolojiler hakkında derinlemesine bilgi edinmelerine yardımcı olmak için kurulmuş bir araştırma ve geliştirme kolu olan Innovation Hub’ı kurdu. Artık, Merkez, dikkatini CBDC’lere ve merkezi olmayan finans uygulamalarına çeviriyor üzere görünüyor.

Banka ayrıyeten, Hong Kong Merkezi tarafından yönetilecek ve “Blockchain, tokenizasyon, akıllı mukaveleler ve müşteri tanımlaması üzere DeFi teknolojilerinin küçük ve orta ölçekli işletmeler için finansmanı güzelleştirip iyileştiremeyeceğini araştıracak” yeni bir proje kuruyor. Öte yandan İsviçre Merkezi ve İsviçre merkez bankası, İnovasyon Merkezi’nin İsviçre Merkezi tarafından merkez bankaları için bir test alanı olarak inşa edilen şirket içi blockchain Arena’yı kullanarak CBDC ile ilgili yeni projeleri test edecek. Bankaya nazaran, bu proje için potansiyel bir odak alanı DeFi uygulamaları olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.