Kripto Bilgi

Bitcoin 2 Haftada İlk Kez 40K Doları Üstlendi

Bitcoin (BTC), kripto tüccarlarının son zamanlardaki düşüşün ardından piyasanın istikrar kazandığına daha fazla güven duymasıyla iki haftanın en yüksek seviyesine sıçradı ve bazı analistler kısa bir daralma olasılığını işaret etti.

Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %8,9 artarak yaklaşık 40.219$’a yükseldi ve 22 Ocak’tan bu yana ilk kez 40.000$’lık kilit psikolojik eşiği aştı. En büyük kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde ulaşılan 69.000$ civarındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça üzerinde kalmaya devam ediyor. ARALIK AYI.

Crypto Finance AG’de kıdemli kripto para birimi tüccarı Daniel Kukan, “Risk ortadan kaldırıldığı için aşağı yönlü birkaç saldırı artık başarılı olmadı” dedi.

Kukan, yukarı yönlü fiyat seviyesi için bir sonraki hedefinin yaklaşık 42.000 ila 43.000 dolar olduğunu söyledi. Piyasa desteğini 33.000 $ – veya en kötü durumda 28.000 $ – “ki buna dokunmadık” olarak görüyor.

Gün içi bazında, bitcoin 35.000 ila 37.000$ bölgesinin üzerinde desteği tuttuktan sonra bir haftalık fiyat aralığının üstüne çıktı.

ABD Ocak ayı istihdam raporu

Bitcoin, ABD Çalışma Bakanlığı’nın Ocak ayında beklenmedik şekilde güçlü istihdam artışı ve 2021 için daha önce bildirilen rakamlarda büyük yukarı yönlü revizyonlar bildirmesinin ardından kısa bir süre geriledi.

Teorik olarak, böyle bir rapor bitcoin için olumsuz olur, Federal Rezerv’in işgücü piyasasının aşırı ısınmasını önlemek için faiz oranlarını artırma konusunda daha agresif hareket etmesi gerekebilir. Genel olarak, bitcoin fiyatı daha sıkı para politikasına olumsuz yanıt verdi.

Döviz komisyonculuğu Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Bitcoin’in şok edici derecede güçlü tarım dışı maaş bordrosu raporuna ilk tepkisi zayıflıktı,” dedi.

Ancak, “küresel tahvil getirilerini yükseltmeye devam eden artan enflasyonist baskılara rağmen bitcoin istikrar kazanmayı başardı.”

10 yıllık Hazine getirisi, şu anda %1,92 ile iki haftalık uzun aralığın üzerine çıktı. ABD doları da son iki saatte yükseldi, hisse senetleri aynı dönemde kabaca yatay seyrediyor. Bitcoin genellikle hisse senetleri ile senkronize olarak işlem görür.

Quantum Economics’te bitcoin analisti Jason Deane, “Bitcoin’in son hamleleri, en son ABD istihdam raporuyla çakışıyor gibi görünüyor ve bu, gecikmiş bir piyasa hareketi için basitçe katalizör görevi görmüş olabilir” dedi.

Ayrıca, Kuzey Amerika’daki bir bitcoin madenciliği şirketi olan Marathon Digital Holdings, Cuma günü kripto para birimini yaklaşık 8.595 BTC’ye (338 milyon $) çıkardığını söylediğinde, piyasa ekstra bir yükseliş kazanmış olabilir.

Kripto borsa yatırım fonu (ETF) uzmanı ve CEC Capital direktörü Laurent Kssis, bunu “dev bir artış” olarak nitelendirdi.

“Bunun küçük yukarı itme ile ilgili olabileceğini düşünüyorum,” dedi Kssis.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.