Kripto Bilgi

Bitcoin 6 Günlük Kaybetme Serisini Yakaladı, 40K Doların Üzerinde Tutuyor

Bitcoin’in fiyatı, altı günlük bir kayıp serisini kapattıktan ve bazı kripto para analistlerinin daha dik bir satışı tetikleyebileceği konusunda uyardığı 40.000 dolarlık temel psikolojik seviyenin altına düşmekten kaçındıktan sonra Pazar günü yükseldi.

Basım zamanı itibariyle bitcoin (BTC), CoinDesk fiyatlandırmasına göre son 24 saatte %2 artışla 42.100 dolar civarında el değiştiriyordu. Kripto para birimi, 2018’den bu yana en uzun sürecek olan yedi günlük bir kaybetme serisinin eşiğindeydi, ancak fiyat Cumartesi günü tersine döndü, küçük bir kazanç sağladı ve o zamandan beri yukarı yönlü bir yörüngede kaldı.

Fiyat Eylül 2021’den bu yana 40.000 doların altına düşmemişti ve Kasım ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların oldukça üzerinde.

Singapur merkezli kripto ticaret şirketi QCP Capital Pazar günü Telegram kanalında “Piyasa bu seviyelere dayandıysa, sabırla beklediğimiz o kısa sıkışıklığı yakalayabiliriz” dedi.

Ocak, bitcoin için mevsimsel olarak zayıf bir ay olma eğilimindedir, ancak bu yıl özellikle sert geçti ve en büyük kripto para birimi 2022’de şimdiye kadar %9 düştü.

Geçen hafta, ABD merkez bankasındaki yetkililerin, neredeyse kırk yılın en yüksek seviyesindeki enflasyon oranıyla mücadele etmek için daha agresif adımlar atılıp atılmayacağını tartışmaya başladıklarını belirten Federal Rezerv tutanaklarının yayınlanmasıyla piyasa alt üst oldu.

Birçok yatırımcı, koronavirüsün ekonomiyi vurmasından bu yana, geleneksel pazarları desteklemek için 4 trilyon dolardan fazla basmak da dahil olmak üzere, bitcoin’in son yıllarda Fed’in ultra gevşek, acil para politikasından yararlandığını söylüyor.

Dolayısıyla bu politikaların tersine çevrilmesi, bitcoin için yeni bir rüzgar olarak görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.