Kripto Bilgi

Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler Piyasasının Yanında Düşerek 46 Bin Dolara Doğru Kayıyor

Bir düşüş faktörü barajı, hisse senetleri gibi riskli geleneksel piyasa varlıklarıyla birlikte kripto para birimlerini vurduğundan, Bitcoin ikinci gününde düştü ve yaklaşık iki haftanın en düşük fiyatına ulaştı.

Bitcoin fiyatı (BTC) basın zamanında 46.000 dolar civarında el değiştiriyordu. Daha önce en büyük kripto para biriminin fiyatı, Bitstamp borsasında 4 Aralık’tan bu yana en düşük seviye olan 45.479 dolara kadar düştü.

Kripto para analistleri, Federal Rezerv’in bu hafta parasal teşvikin geri çekilmesini hızlandıracağını açıklamasının ardından piyasaya yeni bir düşüş hissi girmiş olabileceğini söyledi. Birçok yatırımcı, ABD merkez bankasının son birkaç yılda para basmasının, kripto para biriminin enflasyondan korunma olarak çekiciliğini artırdığını söylüyor. Dolayısıyla daha hızlı bir geri çekilme, fiyat üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturabilir.

Dijital varlık firması Eqonex’in satış ve ticaret müdürü Matt Blom Perşembe günü bir haber bülteninde “49.200$’daki satış duvarı, yükselmeye ve piyasayı yeniden inandırmaya yönelik tüm girişimleri susturdu” dedi. “100.000 doların kuzeyindeki BTC’nin umutları ve hayalleri paramparça oldu. ”

Daha geçen ay, bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a ulaştı.

Bloomberg News’e göre, hisse senetleri Cuma günü, yükselen koronavirüs vakalarının ekonomiyi vurabileceği endişeleri nedeniyle düştü, bu da omikron varyantının yayılmasının etkisiyle bazı teknoloji odaklı yatırımcılar kar elde etti.

Bitcoin’in son fiyat düşüşü, kripto para biriminin yıldan bugüne getirisini %60’a indirdi. Bu, büyük ABD hisse senetlerinden oluşan Standard & Poor’s 500 Endeksi için %24 ile karşılaştırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.