Bitcoin

Bitcoin Alan Milyarder: Bundan Alın, Bunlardansa Uzak Durun!

Meksika’nın en güçlü üçüncü ismi, yeni yıl iletisinde kripto paralara değindi ve Bitcoin (BTC) satın almayı, fiat para ünitelerinden uzak durmayı tavsiye etti. Yaklaşık 1 milyon Twitter takipçisine seslenen Ricardo Salinas Pliego, yatırımcılara üç tavsiyede bulunuyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

“Bitcoin (BTC)’e yatırım yapın, fiat paradan uzak durun”

Ricardo Salinas Pliego, Twitter’da paylaştığı 2 dakikalık görüntüsünde yeni yıl iletisinin bir modülü olarak takipçilerine üç tavsiyede bulundu:

Fiat paradan uzak durun. Dolar, Euro yahut Yen olsun, hepsi tıpkı. Kağıt palavralardan yapılmış uydurma para. Merkez bankaları her zamankinden daha fazla üretiyor.

Bu esnada Pliego, “Bitcoin’e yatırım yapın!” demek için kamerayı işaret etmeden evvel duraklıyor.

Salinas’ın BTC’ye yatırım yapmayı teşvik etmesi şaşırtan değil. 2013’ten beri önde gelen bir Bitcoin destekçisi olarak, Twitter biyografisi kendisini basitçe “Meksikalı bir iş adamı ve Bitcoin sahibi” olarak tanımlıyor. Ayrıyeten Salinas, Meksika’nın ikinci en büyük perakende bankası Banco Azteca’yı, ülkede BTC ile iş yapan birinci borç veren haline getirmeyi hedefliyor. Fakat bankanın ana şirketi Grupo Salinas’ın lideri Salinas, bu yılın Haziran ayında hayal kırıklığına uğradı. Argümanlı planlarına cevap olarak Meksika Merkez Bankası, Bitcoin üzere kripto para ünitelerinin yasal ödeme aracı olmadığını ve ülkenin finansal sisteminde kullanılmasının yasak olduğunu belirtti.

Salinas Pliego ne vakit BTC satın aldı?

Meksika’lı milyarder, BTC’yi birinci olarak 2013’te Grayscale aracılığıyla 500 dolardan satın aldığını ve 2018’e kadar “şimdiye kadarki en âlâ yatırımlarından” biri olduğunu söyledi. Ayrıyeten, Meksikalılar için ABD’ye hudut ötesi ödemeler gönderen 40 milyar dolarlık potansiyel bir piyasa olabilecek Bitcoin havaleleri lehine tweet attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.