Bitcoin

Bitcoin Almak İçin Oyuncaklarını Sattı: Artık O Çocuk Milyoner!

Bir kripto traderı, şimdi 11 yaşındayken Bitcoin almak için oyuncaklarını sattıktan sonra nasıl milyoner olduğunu paylaştı. 21 yaşındaki Dadvan Yousuf, şu anda İsviçre‘de kendi kendine milyoner olan en genç kişi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için 11 yaşında oyuncaklarını sattı

Dadvan ticarete başladığında yalnızca 11 yaşındaydı. 21 yaşındaki Kürt mülteci, 2003 yılında ailesiyle birlikte Ipsach, Bern’e kaçtı. Bir gün on bir yaşındaki Dadvan bir park yerine bir halı serdi ve tüm oyuncaklarını sattı ve 250 İsviçre Frangı kazandı. Dadvan, “Çok berbat şartlarda büyüdüm, çok yoksulduk ve büyükannemin ameliyat için paraya muhtaçlığı vardı. Ailem bunun hakkında konuşurken duydum ve bir şeyler yapmak istedim” diyor. Yurtdışına para göndermenin inançlı bir yolunu bulmaya çalışan genç çocuk, kripto para ünitelerini araştırmaya başladı ve Bitcoin terimiyle birinci karşılaştığı forumlara katıldı. “Bitcoin hakkında birinci sefer okudum. Beşerler dünyayı değiştirecek bir sonraki büyük şeyden bahsediyorlardı. Yaptığım birinci şey bir kiosk’a gidip BTC istemek oldu” diyor.

Dadvan, “Babama Bitcoin almak istediğimi söyledim ve latife yaptığımı düşündü” diyor. Dadvan onu ikna etmeye çalışmak için birkaç gün harcadı fakat sonunda başardı ve babası kredi kartını verdi – her biri 15€’ya 10 Bitcoin satın aldı. Dadvan, “Cüzdanın ne olduğu, nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikrim yoktu – hayatımdaki en büyük yanılgıyı yaptığımı ve babamın haklı olduğunu düşünmeye başladım” diye ekliyor. Yaklaşık bir yıl sonra genç çocuk, birinci büyük işini 11.200 euroya token başı 13.53 dolardan 1000 Bitcoin satın alıyor. Yıllar içinde ticaret yapmaya devam etti ve 2016’da birinci sefer Ethereum‘a yatırım yaptı ve 134.000 euro karşılığında 16.000 satın aldı. Dadvan, 17 yaşında milyoner oldu lakin 2020 yılına kadar hiçbir şey kazanmadı. Artık insanlara “başarılı traderlar olma şansına” sahip olabilmeleri için fiyatsız finansal eğitim vermeyi amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.