Alt Coin

Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar!

Kraken borsasının yakın tarihli raporuna nazaran Bitcoin balinaları Ethereum (ETH) fonlarının bir kısmını satışa çıkardı. Borsa analistlerine nazaran, bir yandan artan balina sayısı dev cüzdanların Ocak ayında kâr ettiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak raporun öne çıkan başlıklarını aktarıyoruz…

Bitcoin balinaları taban fiyatları kıymetlendirdi

Kraken’e nazaran, Ocak ayı boyunca kripto balinaları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) konusunda farklı kurslar seçtiler. Yakın tarihli bir tahlilde Kraken, balina cüzdanlarını 1.000 BTC yahut 10.000 ETH’den fazla tutanlar olarak tanımlıyor ve akabinde Bitcoin balinalarının sayısı azalırken, yeni yatırımcıların artırdığını göstermek için dataları araştırıyor:

BTC balinalarının sayısı Ocak 2022’de azalırken, balina adresleri tarafından tutulan BTC ölçüsü 31 Ocak’a kadar 7.916 milyondan 8.013 milyona yükseldi, bu da birtakım balina adreslerinin geçen ayki düşüşten yararlandığını gösterebilir.

Bitcoin, en makus Ocak aylarından birini geçirdi

Bitcoin, Ocak ayından bu yana yaklaşık %20’nin üzerinde gerilerken Kraken analistleri, Ocak ayının ekseriyetle en büyük kripto para ünitesi için en makûs ay olduğunu hatırlatıyor:

Ocak 2022’de (%54’te) volatilite bir evvelki aya nazaran biraz mütevazıydı. 2011’den bu yana Ocak, en az dalgalı üçüncü ay oldu.

Tahlile nazaran, Bitcoin’in fiyat aktivitesi, yatırımcıların prensibinin tehlikede olduğunu gösteren öteki varlık sınıflarına benziyor:

BTC’nin risk altındaki varlıklarla teması, Aralık 2021’de azaldı, akabinde ayın büyük kısmında sabit bir trend izledikten sonra Ocak 2022’de geri döndü. BTC ile Nasdaq ve S&P 500 ortasındaki ilişki düzeldi. BTC’nin fiyat performansı, (Fed’in) şahin hareketine karşılık olarak riske açık varlıkların düşmesiyle ABD pay senetlerine emsal biçimde Ocak ayında negatif bölgeye kaydı.

Kraken, Ethereum balinalarının sattığını onaylıyor

Borsa analistleri, önde gelen akıllı kontrat platformu Ethereum’a (ETH) gelince, ETH balinalarının fonlarının bir kısmını sattığını söylüyor:

Balinaların sahip olduğu ETH ölçüsü 81.286 milyondan 81.241 milyona düştü, fakat Ethereum (ETH)balinalarının sayısı arttı, bu da balinaların Ocak ayındaki düşüşten kâr ettiğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.