Bitcoin

Bitcoin Balinası, Milyonları Coinbase’e Boşalttı! “Satış Yapabilir”

Yakın bir vakitte bir Bitcoin (BTC) balinası, 95 milyon dolarlık BTC’yi en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’e aktardı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin balinası harekete geçti: Coinbase’e transfer

95.557.820 dolarlık Bitcoin tutan anonim bir kripto para cüzdanı, fonlarını Coinbase’e aktardı. Bu transfere bağlı Bitcoin cüzdan adresinin 3Kzh9qAqVWQhEsfQz7zEQL1EuSx5tyNLNS olduğu belirtiliyor. Uzmanlara nazaran cüzdanlardan borsalara kripto para transferleri çoklukla düşüş sinyalidir. Birçok yüksek net bedele sahip kripto para traderı, fonlarını bir donanım cüzdanında meblağ, zira bu aygıtlar kripto para borsalarından daha uygun güvenlik sunar. Donanım cüzdanları, yatırımcıların özel anahtarlarını çevrim dışı olarak saklar ve dijital varlıklarını çevrim içi akınlara karşı korur.

Balinalar bir borsaya BTC aktardığında, bu çoklukla likidite aradıkları manasına gelir. Bir borsada büyük ölçüde kripto para tutmanın güvenlik riskleri, bu varlıkları bir donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kripto paralarını Coinbase’de tutmayı planlaması pek muhtemel değildir. Uzmanlara nazaran bu Bitcoin balinasının ya BTC satmayı ya da başka altcoin’ler için takas etmeyi planlıyor olması mümkündür. Yazım sırasında Bitcoin’in fiyatı, son 24 saatte yükseliş yaşayarak 48.448 dolara yükseldi. Sabah saatlerinde 46.000 dolar civarından süreç gören en büyük kripto para ünitesinin yükselişi, yüzde 3 civarına denk geldi. BTC, son 14 günde yüzde 1.6 yükselirken son 30 günde yüzde 15 paha kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.