BitcoinKripto Bilgi

Bitcoin Bir Piramit Şeması mı?

Herkes mümkün olduğu kadar çabuk ve basit bir şekilde para kazanmak ister. Bu, saf insanlardan yararlanan birçok sahtekarlığı ve dolandırıcılığı hayata geçirdi. Piramit şemaları, Ponzi şemaları ve benzerleri gibi bunlardan biridir. Dikkatli olmak…

Herkes mümkün olduğu kadar çabuk ve basit bir şekilde para kazanmak ister. Bu, saf insanlardan yararlanan birçok sahtekarlığı ve dolandırıcılığı hayata geçirdi. Ponzi şemaları ve benzerleri gibi piramit şemaları da bunlardan biridir.

Aldatılmaya karşı dikkatli olmak, sorulması gereken ortak bir soru olacaktır: Bitcoin bir piramit şeması mı?

Bitcoin bir piramit şeması mı?

Bu soruyu cevaplamak için, bir piramit şemasının gerçekte ne olduğunu bilmeniz gerekir: üyelere başkalarını dahil ettikleri için ödeme veya ödüller vaat ederek üye toplayan bir iş modeli.

Bitcoin bir piramit şeması DEĞİLDİR , çünkü BTC paraları satın almak için herhangi bir ödül ve garantili getiri yoktur. Aksini iddia edenlere karşı dikkatli olun. Bununla birlikte, dolandırıcılıklarında Bitcoin kullanan birçok platform var, ancak bu, kripto para ve arkasındaki teknoloji hakkında hiçbir şey söylemiyor. Suçlular, arabalar, ayakkabılar, cep telefonları, silahlar veya başka herhangi bir yararlı araç olsun, her zaman yeni teknolojileri ilk benimseyenler arasındadır. Bitcoin, planlarında kullanabilecekleri başka bir teknolojidir. Ne de olsa ABD doları çoğu zaman kullanılmasına rağmen bir piramit şeması değildir.

Olası kripto dolandırıcılığı ve bunlardan nasıl kaçınılacağı hakkında daha fazla bilgi için ” Bilinmesi Gereken 5 Kripto Dolandırıcılığı ” ve ” Yeni Başlayanlar için Bitcoin güvenlik ipuçları ” hakkındaki makalelerimize bakın .

Bitcoin bir Ponzi şeması mı?

Ponzi’ye ne dersin? Kısacası, Bitcoin bir Ponzi şemasının tam tersidir. Bir Ponzi şeması, bir piramit şemasına çok benzer, ancak diğer insanları kaydettirdiğiniz için ödüllendirilmezsiniz, ancak ödedikleri her şeyin bir kısmını kazanırsınız.

Bir Ponzi şeması, yükselen insanlar için getiri elde etmek için bir hiyerarşiye veya aşağıda olan insanlara ihtiyaç duyar. Bitcoin , kesinlikle hiyerarşisi olmayan ve herkesin eşit olduğu merkezi olmayan bir model üzerinde çalışır . Bitcoin protokolü tamamen açık kaynaklıdır, bu nedenle herkes onun gelişimine katılabilir veya BTC madenciliği yoluyla altyapısına katkıda bulunabilir .

“ Bitcoinlerin neden değeri var ” ve “ Bitcoinlerin fiyatı nasıl belirlenir? ”

Bitcoin almakla ilgileniyorsanız, bunu yapmadan önce “ Bitcoin almalı mıyım ” ve “ Bitcoin nasıl satın alınır ” kılavuzlarımıza göz atın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.