Bitcoin

Bitcoin, DOGE, AVAX ve 7 Altcoin İçin Çarpıcı Kestirim Geldi!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, Bitcoin ve AVAX birden fazla büyük altcoin, kendi dayanak düzeylerinden yükseldi ve bu durum, uygunlaşan bir hissiyatı işaret ediyor. Analist, bu durumun traderların küçük düşüşlerde satın almaya başladığını gösterdiğini belirtiyor. Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde toparlanmaya devam edebilir ve altcoin’leri daha yükseğe çekebilir mi? Analist, bunu öğrenmek için en âlâ 10 kripto para ünitesinin grafiklerini inceliyor. Biz de Kriptokoin.com olarak Rakesh Upadhyay’ın anlatımıyla, tahlillerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Milyarder ve Meksika’nın en varlıklı üçüncü bireyi Ricardo Salinas Pliego, Noel ve Yeni Yıl bildirisinde ​​itibari paradan uzak durulmasını söyledi ve bunu ‘kağıt palavralardan yapılmış uydurma para’ olarak nitelendirdi. Bunun yerine, insanlara “Bitcoin’e yatırım yapmalarını” tavsiye etti. Bununla birlikte deneyimli trader Peter Brandt, Aralık ayının son yarısındaki az süreç gören tatil periyodunda “grafik deseni kırılmalarına büyük kuşku ile bakılması gerektiği” konusunda uyardı.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Analistler 2022 için optimist olmaya devam ediyor. Bunlardan birisi olan kripto analisti ve ‘DecodeJar’ takma isimli Twitter kullanıcısı, Bitcoin’in 100.000 doları aşabileceğine ve 190.000 dolardaki muhafazakar fiyat gayesine ulaşabileceğine inanıyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve ADA tahlili

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, son üç gün için 20 günlük üssel hareketli ortalamayı (EMA) (50.033 dolar) muvaffakiyetle koruyarak boğaların düşüşlerde alım yaptığının sinyalini verdi. Bunun boğalardan daha fazla alım çekmesi beklenen.

BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

20 günlük EMA yükselmeye başladı ve izafi güç endeksi (RSI) olumlu bölgeye yükseldi, bu da boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 52.314 dolarda %38,2 Fibonacci düzeltme düzeyinin üzerine çıkarsa, 60.000 dolarda sert genel dirence hakikat bir ralli mümkünlüğü var. Ayıların bu seviyeyi şiddetle savunması olası. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten gerilerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse reddedilecek. Bu durum, BTC’yi 45.456 dolardaki güçlü takviyeye çekebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 23 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (4.065 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, fakat boğalar bu avantajı geliştiremedi. Bu, ayıların şimdi vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

ETH günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Orta noktaya yakın düz 20 günlük EMA ve RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 4.200 dolarda genel direncin üzerinde iter ve sürdürürse, yükseliş momentumu artabilir. Bu, muhtemel bir rallinin 4.488 dolara, akabinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 4.868 doların yine test edilmesinin yolunu açabilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden geriler ve 3.893,23 doların altına düşerse, ayıların üstünlüğü ele geçirdiğini gösterir. Bu, ETH’nin 3.643,73 dolara ve akabinde 200 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (3.339 dolar) çekebilir.

Binance Coin (BNB)

Son üç günde 20 günlük EMA’ya (549 dolar) yakın süreç gördükten sonra Binance Coin, 27 Aralık’ta direncin üzerine çıktı.

BNB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

20 günlük EMA düz ve RSI orta noktanın çabucak üzerinde, boğalar ve ayılar ortasında bir istikrar durumu olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde devam ederse, boğaların ayıları yendiğini gösterecek. BNB, evvel 575 dolara, akabinde 617 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayılar BNB’yi 500 dolara çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için değerli bir takviye zira kırılırsa düşüş 200 günlük SMA’ya (442 dolar) kadar uzayabilir.

Solana (SOL)

Solana, 23 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (187 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, bu da düzeltmenin sona erebileceğini gösteriyor. Ayılar, 24 Aralık’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı lakin boğalar pes etmedi.

SOL günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Bu, traderlar tarafından daha fazla alım çekmiş olabilir. SOL artık, ayıların sert bir direnç oluşturmasının mümkün olduğu düşen kama formasyonunun direnç çizgisine yükselebilir. Fiyat direnç çizgisinden düşerse lakin 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını gösterir. Bu, 259,90 dolarlık bir tekrar test için kapıları açarak, kamanın üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artıracak. Bilakis, fiyat geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, SOL 167,88 dolara düşebilir. Bu takviyenin altında bir kırılma, SOL’u 200 günlük SMA’ya (125 dolar) düşürebilir.

Cardano (ADA)

Boğalar, son üç gün boyunca 20 günlük EMA’yı (1,39 dolar) muvaffakiyetle savundu. Bu, hassaslığın müspete döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. ADA, 27 Aralık’ta toparlanmaya devam etti.

ADA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

RSI 58’in üzerine çıktı ve 20 günlük EMA yükselmeye başladı, bu da boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. ADA 1,76 dolara ve akabinde 1,87 dolarda sert genel dirence yükselebilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse geçersiz olacak. Bu türlü bir hareket, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra ADA’yı 1,18 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, ADA 1 dolara düşebilir.

XRP, LUNA, AVAX, DOT ve DOGE tahlili

Ripple (XRP)

Ripple, 24 Aralık’ta ruhsal dirençten 1 dolardan geri döndü ve bu, ayıların daha yüksek düzeylerde faal olduğunu gösteriyor. Satıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,90 dolar) çekti fakat, boğaların son üç gündür bu düzeyde kalması küçük bir olumluluğun göstergesi.

XRP günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Terra (LUNA)

Boğalar, LUNA’yı son üç gün içinde tekrar tekrar 100 dolarlık direncin üzerine itti, fakat daha yüksek düzeyleri sürdüremediler. Bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir formda savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

LUNA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Avalanche (AVAX)

AVAX, 26 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (109 dolar) bir sefer daha sıçradı ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterdi. Artan 20 günlük EMA ve 57’nin üzerindeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor.

AVAX günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde devam ederse, boğalar %61,8 Fibonacci geri çekilme düzeyi 119,69 dolar ve %78,6 geri çekilme düzeyi 131,70 dolar ortasındaki genel direnç bölgesini temizlemeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, AVAX 147 dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükselebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut genel alandan gerilerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, traderların daha yüksek düzeylerde kar rezervasyonu yaptığını gösterir. AVAX daha sonra alıcıların düşüşü durdurmaya çalışabileceği 98 dolara düşebilir.

Polkadot (DOT)

Boğalar, 24 ve 25 Aralık’ta 20 günlük EMA’yı (28,91 dolar) muvaffakiyetle savundu. Bu durum hissiyatın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Daima satın alma, Polkadot’u 27 Aralık’ta 31,49 dolardan genel direncin üzerine itti.

DOT günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, son üç gündür 20 günlük EMA (0,18 dolar) ile genel direnç 0,19 dolar ortasında süreç görüyor. Bu, hem boğaların hem de ayıların inançlı oynadığını ve büyük bahisler yapmadığını gösteriyor.

DOGE günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.