Alt Coin

Bitcoin, DOGE, ETH, XRP ve LTC Kestirimi: Haftaya Bu Seviyeler!

Analist Arslan Butt, 5 dev hacimli kripto para ünitesine dair teknik tahlillerini paylaştı. Bitcoin fiyatı 50.000 dolar takviyesine gerilerken, analist boğa ve ayılar için kritik düzeyleri belirliyor.

Bitcoin, 50.000 dolar takviyesini test ediyor

Bitcoin (BTC) yükselişini 51.500 dolar üzerinde soğuttu ve 26 Aralık’ta 50.000 dolara kadar geriledi. 52.000 doların kritik olduğunu söyleyen analist, mümkün bir toparlanmada şu dirençleri belirliyor:

BTC 50.657.1 ile 51.521.4 dolar ortasında konsolide olamadı. Lakin kaynaklar, likit olmayan Bitcoin arzının Mayıs 2021’den bu yana 371.000 BTC’nin üzerinde arttığını ve bunun BTC pahasında artış eğilimine neden olabileceğini ima ediyor. 52.000 dolardan güçlü bir kırılım, boğaları 53.200 dolara ulaştırabilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız 24 Aralık haberlerinde, Ethereum 4.000 dolar bölgesinden güçlü bir dayanak buldu. Artık son düzeltmeye karşın bu seviyeyi koruyor. Analist ETH’de şu kritik düzeyleri belirliyor:

Ethereum fiyatı daha fazla düzgünleşme belirtisi gösteriyor ve yakın gelecekte 4.200 doların üzerine çıkabilir. ETH, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret eden 3.900 dolar düzeyinin üzerinde bir taban oluşturdu. Bu kripto, 4.000 dolar direnç bölgesini ve 100 saatlik SMA’yı aşmayı başardı. Şu anda 4.000 doların ve 100 saatlik SMA’nın üzerinde süreç görüyor. 4.120 dolar yakınında, üst taraflı bir direnç var ve bir sonraki büyük direnç 4.150 dolar civarında bulunabilir.

Üst istikametli senaryoda, analist 4.150 dolar akabinde kademeli yükseliş bekliyor:

4.150 doların üzerinde net bir üst kırılma, fiyatı kısa vadede çok daha yükseğe çıkarabilir ve alıcıların bir sonraki maksadı, fiyatın 4.250 dolara yükselebileceği 4.200 dolar olabilir. Daha fazla artış, fiyatı 4.320 dolara kadar yükseltebilir.

Litecoin’e gelince, analist şu trend tahlillerini paylaşıyor:

Litecoin sağlam bir hafta geçirdi. Bitcoin olumlu fiyat hareketi bunu doğrulamaya yardımcı oldu. Bu ortada, birden fazla faktör tarafından desteklenen dolardaki düşüş eğilimi de LTC üst tarafta itici kıymetli bir takviye buldu.

Bu hafta XRP, SEC davasında olumlu bir sonuç beklentisinden gelen güçlü dayanakla haberlerde yer aldı. Analiste nazaran XRP’nin mukadderatını grafik dışı gelişmeler belirliyor:

  • Yükselen yatırımcı ilgisi, Ripple Lab ve XRP ismine SEC aleyhine açılan bir dava ile desteklendi.
  • Ripple CEO Brad Garlinghouse, Ripple’ın “şimdiye kadarki en yeterli yılını” geçirdiğini tez etti.

Analiste nazaran bu olumlu haber, Ripple fiyatlarındaki daha derin kayıpları sınırlamaya yardımcı olabilir.

Son olarak Dogecoin’e göz atalım. Analist 2021 son çeyrekte sakinleşen DOGE için şunları söylüyor:

Dogecoin PoS’a geçme amacını açıkladı. Ayrıyeten Vitalik Butarin’in ortak olduğu 3 kollu bu proje, ağın evrimini sürdürecek. Fakat, bu gelişmelerin şimdiye kadar DOGE üzerinde değerli bir tesiri olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.