Bitcoin

Bitcoin, DOGE, SHIB Eriyor: O 7 Altcoin ise Uçuş Modunda!

Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) üzere büyük kripto para üniteleri kırmızı tahtada süreç görürken piyasa bedeli ile birinci 100’de yer alan 7 altcoin, yükseliş yaşadı. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

SHIB, DOGE düşerken bu altcoin projeleri yükseldi

Günün en çok bedel kazanan altcoin’i, yüzde 18.93 ile Near Protocol (NEAR) oldu. Near, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi süreç platformu olarak tasarlanmış birinci katman bir Blockchain’dir. Near Protocol, yakın bir vakitte ChainScore ile iştirak kurdu. Near ağı üzerinde kurulmuş olan Aurora, Huobi’de listelendi. Ayrıyeten DeFi cüzdanı DeBank ile entegre oldu.

İkinci sırada, yüzde 18.39 ile Fantom (FTM) yer alıyor. Ağda yakın vakitte gerçekleşmiş olan gelişmelere bakıldığında, web 3’ün birlikte çalışabilirlik toplama protokolü O3 Labs’in O3 köprüsü, artık Fantom zincirini desteklediğini duyurdu. Üçüncü olarak, makul bir fonksiyonu verimli bir biçimde ele almak için tasarlanmış, kullanım durumuna özel bir Blockchain uygulamayı amaçlayan P2P ağı olan Ravencoin (RVN) yüzde 17.41 kıymet kazandı. Raven, dün dördüncü yaşını kutladı.

Velas, Ferrari paydaşlığıyla ivme kazandı

Günün en çok yükselen dördüncü altcoin’i Velas (VLX) oldu. Velas, büyük bir iştirak ile ivme kazandı. İtalyan lüks spor araba üreticisi Ferrari, İsviçreli Blockchain teşebbüsü Velas Network ile bir iştirak imzalayarak Blockchain sanayisine girdi. Ferrari Pazartesi günü resmi olarak Velas ile Scuderia hayranları için ortaklaşa “özel dijital içerik” yayınlamak için çok-yıllık bir muahede imzaladığını duyurdu. Velas ayrıyeten FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’na katılan tüm kadroları içeren resmi dijital şampiyona olan F1 Esports Series’de yarışan çevrimiçi seri Ferrari Esports Series’in ana sponsoru olacak. Duyuru, Velas’ı dijital varlıklar ve Blockchain sanayisinde büyük bir şirket olarak tanımlıyor ve teşebbüsün NFT’lere odaklandığını vurguluyor.

Öte yandan Curve Dao Token (CRV) yüzde 12.13, Cosmos (ATOM) yüzde 11.59, Secret (SCRT) ise yüzde 11.07’lik bir yükseliş yaşadı. Likidite yönetmek emeliyle kurulmuş merkeziyetsiz platform Curve de dün ikinci yaşını kutladı. Altıncı sıradaki Cosmos, Blockchain’leri birbirine bağlayan sistemi IBC’nin aylık 2.8 milyon süreç gerçekleştirdiğini, 28 adet zincirin entegre olduğunu duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.