Bitcoin

Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Çarpıcı Varsayımlar Geldi!

Kripto para piyasası üst taraflı fiyat hareketlerini sıklaştırırken, Santiment tarafından sağlanan datalar merkezi borsalarda toplam arzın yalnızca %10.87’lik kısmının kaldığını gösteriyor. Küçük bir düzeltme yahut konsolidasyon vakti geldi mi? Cevaplamak için Bitcoin, DOGE, ETH, SOL, ADA ve 5 altcoin’in teknik tahlillerine göz atalım…

Kripto para piyasasında neler yaşandı?

Bitcoin (BTC) fiyatının tabana vurmasından balinalar endişelenmiyor üzere görünüyor. Coin Metrics bilgileri, son birkaç günde en az 1.000 Bitcoin tutan balina adreslerinin biriktiğini gösteriyor. Bu adreslerin toplam arzı 24 Ocak’ta 7.95 milyon Bitcoin’den 10 Şubat’ta 8.096 milyona yükseldi. On-chain analitik platformu CryptoQuant’a nazaran, yatırımcı hassaslığının olumlu hale gelebileceğinin bir öbür işareti de stablecoin’lerin kripto borsa bakiyelerinin birinci kere 27 milyar doların üzerine çıkması. Buna karşılık, borsalardaki Bitcoin rezervleri düşmeye devam etti ve bu da yatırımcıların fonlarını sakladığını gösteriyor.

Bitcoin kısa vadede ABD pay senedi piyasalarıyla yakından bağlantılı olmasına karşın, Three Arrows Capital (3AC) hedge fonunun kurucu ortağı Zhu Su, performanslarının 2022’de farklı olacağına inanıyor. Zhu, Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) S&P 500 kısa bir aday iken uzun vadeli adaylar olabileceğini düşünüyor. Bitcoin ve altcoin piyasasındaki son toparlanmanın akabinde küçük bir düzeltme yahut konsolidasyon vakti geldi mi? Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Rakesh Upadhyay cevaplıyor…

BTC, DOGE, ETH XRP ve SOL tahlilleri

Bitcoin, 10 Şubat’ta genel dirençten 45.456 dolara düştü ve boğaların bu seviyeyi agresif bir formda savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Küçük bir olumlu, boğaların fiyatın 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (SMA) (42.427 dolar) altına düşmesine müsaade vermemesi.

Bu, boğaların 50 günlük SMA’yı dayanağa çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Artan 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (41,317 dolar) ve olumlu bölgedeki RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Fiyat mevcut düzeyden sıçrarsa, analiste nazaran Bitcoin boğaları 45.456 doların üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunabilir. Başarılı olurlarsa, yükseliş momentumu artabilir ve BTC 48.000 dolara ve daha sonra 52.088 dolara yükselebilir. Bu varsayımın bilakis, şayet fiyat mevcut düzeyden yahut 45.456 dolardan düşerse, ayılar bahtlarını kıymetlendirecek ve pariteyi 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Bu olursa, analiste nazaran bir sonraki durak 39.600 dolar.

Ethereum (ETH)

Ethereum, 9 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (3.171 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, fakat boğalar bu gücü geliştiremedi. Fiyat, 10 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın altına döndü, bu da ayıların agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu bir işaret, boğaların fiyatın kanala geri dönmesine müsaade vermemesi. Fiyat 20 günlük EMA’dan (2.959 dolar) geri dönerse, alıcılar tekrar ETH/USDT çiftini genel pürüzün üzerine çıkarmaya çalışacaklar. 50 günlük SMA ile 3.400 dolar ortasındaki bölge, büyük bir direnç vazifesi görebilir. Alıcılar bu mahzuru aşarsa, analiste nazaran parite yeni bir yükseliş hareketi başlatmaya hazırlanacak. Bu varsayımın bilakis, fiyat kanala tekrar girerse, hassaslığın negatif kalacağını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Parite daha sonra 2.652 dolardan kritik takviyeye düşebilir.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), azalan kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmak için çaba ediyor. Bu, ayıların direnişi tüm güçleriyle savunduklarını gösteriyor.

20 günlük EMA (410 dolar) ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, BNB/USDT çiftinin birkaç gün daha kanal içinde kalma ihtimalini artıracak. Parite evvel 390 dolara düşebilir ve akabinde aşağı taraflı hareketine 357.40 dolara devam edebilir. Tersine, fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğalar çifti kanalın ve 50 günlük SMA’nın (448 dolar) üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran BNB fiyatı parite kademeli olarak 500 dolara yükselebilir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), son ralliden sonra kar satışlarına şahit oluyor. Analiste nazaran fiyat, alıcıların düşüşü durdurmak için devreye girebileceği 0,75 dolar kırılma düzeyine düşebilir.

Artan 20 günlük EMA (0,73 dolar) ve olumlu bölgedeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar artık takviyesi 0,75 dolardan savunmaya çalışacaklar. Fiyat bu düzeyden geri dönerse, alıcılar XRP/USDT çiftini tekrar 0,92 doların üzerine çıkarmaya ve ruhsal direnci 1 dolardan zorlamaya çalışacak. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, bu yükseliş görünümü kısa vadede geçersiz olacak. Bu türlü bir hareket, analiste nazaran 0,65 dolara kadar bir düşüş için kapıları açabilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), son birkaç gün içinde 50 günlük SMA’nın (1.22 dolar) üzerine çıkmayı tekraren başaramadı ve bu, ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduklarını gösteriyor. Satıcılar artık fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak.

Bunu başarırlarsa, analiste nazaran ADA/USDT çifti kritik takviyeye 1 dolardan düşebilir. Bu, boğaların savunması gereken değerli bir düzey zira bunun altında bir kırılma ve kapanış satışı ağırlaştırabilir. Parite daha sonra 0,80 dolara ulaşabilir. Teknik kısımda, hareketli ortalamalar düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden sıçrar ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, parite azalan kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olumlu bir değişime işaret edecek.

Solana (SOL)

Solana (SOL) genel dirençten 116 dolara döndü ve 10 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (111 dolar) altına ulaştı. Bu, hassaslığın negatif kaldığını ve ayıların direnç düzeylerine gerçek rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

SOL/USDT çifti artık 94 dolara ve akabinde 80.83 dolardaki güçlü dayanağa kayabilir. Bu, boğaların savunması için kıymetli bir düzey zira bunun altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yine başlamasına işaret edebilir. Parite daha sonra kanalın dayanak çizgisine düşebilir. Trend değişikliğinin birinci işareti, kanalın direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanışta gerçekleşecek. Bu türlü bir hareket, analiste nazaran muhtemel yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. Parite daha sonra 157.80 dolara yükselebilir.

Terra (LUNA)

Boğalar, son birkaç gün içinde Terra (LUNA) fiyatını 20 günlük EMA’nın (57.80 dolar) üzerine çıkarmakta tekraren başarısız oldu, bu da ayıların seviyeyi agresif bir halde koruduğunu gösteriyor. Hasebiyle, bu üst tarafta izlemek için kilit bir direnç haline geliyor.

Düşen 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran fiyat 54.20 doların altında kalırsa LUNA/USDT çifti 43.44 dolardaki güçlü takviyeye düşebilir. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut düzeyden çıkarsa ve 60,64 doların üzerine çıkarsa geçersiz olacak. Parite daha sonra, ayıların alıcılar için tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği azalan kanalın düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Avalanche (AVAX)

Düşüş trendi çizgisi, boğaların geçmesi için güçlü bir mahzur olduğunu kanıtlıyor. Bu, daha yüksek düzeylerin ayılar tarafından satış çekmeye devam ettiğini gösteriyor. Avalanche (AVAX) 50 günlük SMA’nın (87 dolar) altına düşerse, 20 günlük EMA’ya (80 dolar) bir düşüş mümkün.

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak ve yeni bir yükseliş hareketi başlatacak. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran AVAX/USDT çifti 117,53 dolara yükselebilir. Bilakis, fiyat 20 günlük EMA ile 75.50 dolar ortasındaki dayanak bölgesinin altına düşerse, hassaslığın negatif kalacağını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Parite daha sonra 64.85 dolara düşebilir.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), 10 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (20.96dolar) altına düştü ve kapandı; bu, ayıların 22.66 dolar ile 50 günlük SMA (23.75 dolar) ortasındaki direnç bölgesini agresif bir halde savunduklarını gösteriyor.

Düz hareketli ortalamalar ve 46’nın altındaki RSI, ayıların kısa vadede hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, DOT/USDT çifti 16.81 dolar güçlü dayanağına deşebilir. Fiyat bu dayanaktan geri dönerse, çift birkaç gün daha aralıkta süreç görmeye devam edebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, ayıların avantajlarını kaybediyor olabileceğine işaret edecek. Analiste nazaran DOT fiyatı daha sonra üst taraflı hareketine 28 dolara başlayabilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 9 ve 10 Şubat’ta 50 günlük SMA’da (0,15 dolar) tekrar tökezledi ve ayıların bu direnci agresif bir biçimde savunduklarını gösterdi. Teknik kısımda, her iki hareketli ortalama da düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın, kısa vadede menzile bağlı bir hareket öneriyor.

DOGE fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,15 dolar) altına düşerse ve devam ederse, son düşüşü satın alan yatırımcılar durumlarını kapatabilir. Bu, analiste nazaran DOGE fiyatını 0,10 ila 0,12 dolar ortasındaki güçlü takviye bölgesine yanlışsız çekebilir. Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyin üzerine çıkarsa, alıcılar çifti 0.17 dolardan genel direncin üzerine itmek için bir teşebbüste daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, DOGE boğaları fiyatı 0.22 dolara yükseltmeye çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.