Alt Coin

Bitcoin, DOGE ve SHIB Düşüyor: Bu 2 Altcoin ise Tırmanıyor!

Geçtiğimiz gün boyunca kripto para piyasası hafif değişimler yaşamış üzere görünüyor. Bitcoin (BTC) 50.000 dolarlık düzeyin altına indi ve 49.900 dolardan el değiştiriyor. Öte yandan başkan altcoin Ethereum (ETH) 4.000 doların biraz üzerindeyken, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) üzere göğüs coin’ler yüzde 1-2’lik bir kayıp yaşamış durumda. Piyasa pahasına nazaran birinci 100 içerisinde ise 2 altcoin öne çıkıyor. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

Günün en çok kazandıran altcoin projeleri: ATOM ve CRV

Bugünün en çok yükselen altcoin’i, Cosmos (ATOM) oldu. ATOM, yüzde 10.67’lik bir yükseliş yaşadı. Cosmos kendisini Blockchain sanayisinin karşılaştığı “en sıkıntı sorunlardan” kimilerini çözen bir proje olarak görüyor. Bağlı Blockchain’lerden oluşan bir ekosistem sunarak, Bitcoin tarafından kullanılanlar üzere “yavaş, değerli, ölçeklenemez ve etrafa zararlı” proof-of-work protokollerine karşı bir panzehir sunmayı amaçlıyor. Cosmos, yakın bir vakitte hackhathon düzenledi. Ayrıyeten IRISnet isimli bir öteki tanınan ağ, Cosmos’un IBC’i konusunda  rehberlik edecek IOBScan isimli bir eser tanıttı. IOBScan-IBC, IBC süreçlerini denetlemek için tek noktadan tecrübe sunar.

İkinci olarak, Curve DAO Token (CRV) yüzde 9.09’luk bir paha yararı yaşadı. Curve, likiditeyi yönetmek için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcıyı (AMM) kullanan stablecoin’ler için kurulmuş bir merkeziyetsiz borsadır. Ocak 2020’de piyasaya sürülen Curve, geçtiğimiz yılın ikinci yarısında elde ettiği değerli büyümeyi sürdürüyor. Curve V2 havuzu, EUR-USDC çiftleri açısından geçtiğimiz gün Uniswap’i geçmiş üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.