Kripto Bilgi

Bitcoin Düşüş Trendini Kırma Girişimleri; 45 Bin Dolara Dirençle Karşı Karşıya

Bitcoin (BTC) alıcıları, kripto para birimi iki hafta içinde ilk kez 40.000 doları aştığı için son 24 saat içinde aktifti. Teknik göstergelerin Mart 2020’den bu yana en fazla aşırı satım seviyelerine ulaşmasının ardından yukarı yönlü ivme artıyor.

BTC, yazının yazıldığı sırada 40.500$ civarında işlem görüyordu ve son 24 saatte %10 arttı.

Kasım zirvesinden bu yana 69.000$ civarındaki fiyat düşüş trendini tersine çevirmek için alıcıların 40.000$’ın üzerinde kararlı bir hamle yapması gerekecek. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, kısa ralliler direnç seviyelerinin altına düşürüldü, bu da satıcıların kontrol altında olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, kısa vadede, özellikle göreli güç endeksi (RSI) günlük grafikte aşırı satın alınmadığından, bitcoin ek yükseliş görebilir. Bir sonraki direnç seviyesi, mevcut ralliyi durdurabilecek 45.000 dolar civarında.

Bir toparlanma aşamasının başladığının sinyalini vermek için Bitcoin fiyatının hafta sonu boyunca 37.000$’ın üzerinde kalması gerekecek. Yine de, aylık grafikte olumsuz momentum sinyalleri onaylanırsa, önemli fiyat artışları olası değildir.

Teknik onay, ana destek/direnç seviyesinin üzerinde veya altında en az iki ardışık günlük veya haftalık fiyat kapanışı gerektirir. Kazançlar veya kayıplar bir sonraki işlem seansına aktarıldığında, alıcılar ve satıcılar arasındaki inancı yansıtabilir ve daha güvenilir fiyat hedeflerine yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.