Bitcoin

Bitcoin, ETH, SHIB, DOGE ve Altcoin’ler Neden Düşüyor?

Bitcoin 40.000 dolara yaklaşırken, Ethereum 3.000 doların biraz üzerindeki düzeylere düştü. Diğer birçok düşük ölçekli altcoin, hafta sonu boyunca daha sert darbeler aldı. Piyasada düşüş eğilimi hakim. Pekala son günlerde neler yaşandı? Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim… Ethereum (ETH) fiyatını ve ayrıntılı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin, Ethereum ve birçok altcoin kan kaybediyor!

Kripto para alanında düşüş hissi hakim. Kripto para piyasası volatil modda yer alıyor. Bitcoin, bu hafta sonu 42.000 dolardan 40.600 dolara düşerek büyük bir darbe daha aldı. Ethereum da 3.000 doların biraz üzerindeki düzeylere kadar düştü. 40.000 dolar ve 3.000 dolar düzeyleri, her iki varlık için de değerli ruhsal kilometre taşları olarak hareket ettikleri için dikkate kıymet.

Önde gelen iki kripto para o vakitten beri 42.000 dolar ve 3.150 dolar civarında toparlandı, fakat birçok düşük sermayeli kripto para o kadar âlâ sonuç vermedi. Solana, Avalanche ve Polygon, geçen hafta piyasa kıymetlerinin %20’sinden fazlasını tıraş ettikten sonra bugün kırmızıda süreç görüyor. Piyasa satışları ayrıyeten Axie Infinity, çeşitli DeFi tokenleri ve Dogecoin ve Shiba Inu üzere göğüs tokenlerini de vurdu.

Piyasada neler yaşandı? İşte çöküşün nedeni ve güçlü kalan altcoin’ler

Varlıkların birçok düşüş eğilimi nedeniyle ziyan görmüş olsa da geçen hafta yükselen ters altcoin’ler ortasında Chainlink, Harmony ve Cosmos tabanlı merkezi olmayan borsa Osmosis yer alıyor. FED’in faiz oranlarını artırma planlarını açıklamasının akabinde Çarşamba günü piyasa bir düşüş yaşadı. Bu güncelleme, FED’in enflasyonu denetim altına almaya çalıştığı için, borçlanma maliyetinin muhtemelen daha kıymetli hale geleceğini belirttiği için dikkate bedeldi. Bu cins ortamlarda, pay senetleri üzere risk altındaki varlıklar ziyan görme eğilimindedir.

Bu hafta kanıtladığı üzere, kripto paralar da bu şartlar altında darbe alma eğilimindedir. Bu hafta birçok büyük kripto para için kuvvetli geçse de piyasada uzun vadeli bir çöküşü takip ediyor. Bitcoin şu anda Kasım ayı başlarında kaydedilen 69.000 dolarlık en yüksek düzeyinden %39.2 düşerken, Ethereum doruğunun %36.1 gerisinde. Birçok düşük pahalı kripto para %50 yahut daha fazla düştü. Bu haftasonunun titrek fiyat hareketinden sonra, tanınan Crypto Fear & Greed Index 23 puan kaydetti ve bu da piyasanın “aşırı korku” içinde olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.