Alt Coin

Bitcoin, ETH, SHIB ve XRP Çakıldı: Bu 4 Altcoin ise Fırlıyor!

ABD Fed yetkililerinin pandemi teşvik eforlarını geri çekme planının hızlandırılmasını onaylamasının akabinde Bitcoin’in “rahatlama rallisi”, kısa ömürlü oldu. En büyük kripto para ünitesi, son 24 saatte 46.933 dolar düzeylerine kadar indi. Beraberinde, altcoin piyasasını da düşüşe sürükledi. Bu süreçte, 4 altcoin yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Bitcoin düşerken 4 altcoin yükseliş yaşadı: En çok YFI kazandırdı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere son 24 saatte Bitcoin, yükseliş ivmesini geri çevirdi. Bu durum, öteki altcoin’lere de yansıdı. Ethereum yüzde 3.7’lik bir düşüş ile 3.889 dolardan, XRP yüzde 1.5’lik bir düşüş ile 0.81 dolardan, Binance Coin (BNB) yüzde 2.2’lik düşüş ile 523 dolardan el değiştiriyor. Tanınan göğüs coin’ler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) da yüzde 4’lük bir düşüş yaşamış durumda. Lakin, son 24 saatte YFI başta olmak üzere birtakım altcoin’ler yükseldi.

Günün yıldızı, yüzde 17.18’lik paha artışı ile yearn.finance (YFI) oldu. Yearn Finance, merkezi olmayan finans (DeFi) yatırımcıları için yield farming’den elde edilen kârı maksimize etmelerini sağlamak ismine otomasyon kullanan bir toplayıcı hizmettir. Yearn, yakın vakitte, açık piyasadan 7.526.343 dolar bedelinde YFI satın aldığını ve toplam arzın yüzde 0.77’sini elde ettiklerini belirtti. Proje, piyasadaki YFI’ları satın alarak dolanımdaki ölçüsü azaltmayı planlıyor.

AR, CELO ve BORA da ivmesini sürdürdü

En çok paha kazanan başka coin’lere bakıldığında, ikinci sıradaki Arweave (AR) yüzde 9.72’lik yükselişiyle göze çarpıyor. Arweave, dataların süresiz olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Üçüncü olarak, Celo (CELO), yüzde 9.15 yükselmiş durumda. Celo, akıllı telefon kullanıcıları ortasında kripto para ünitesinin benimsenmesini artırmaya odaklanan bir Blockchain ekosistemidir. Celo, yakın vakitte bir hackathon gerçekleştirdi.

Son olarak, Bora (BORA) yüzde 8.42 kıymet kazandı. BORA kendisini dijital içerik dağıtan ve iştirakçilere teşvik sağlayan merkezi olmayan bir cümbüş platformu olarak tanımlıyor. Proje, ERC20 tabanlı çift token sistemine sahip bir katman-2 platformudur. Ağdaki son gelişmelere bakıldığında, proje NFT alanına adım atmış üzere görünüyor. Ayrıyeten, yakın vakitte mainnet’ini Ethereum ağından Klaytn’a taşıdığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.