Alt Coin

Bitcoin, ETH, XRP ve SHIB Cansız: Bu 5 Altcoin ise Rallide!

Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC) toparlanma belirtileri gösterdi ve 46.000 dolardan 47.657 dolara yükseldi. Ethereum (ETH) 4.000 dolara ulaşmanın eşiğindeyken XRP, DOGE, SHIB üzere kripto paralar yüzde 1-3 aralığında bedel kazandı. Yeniden de bu coin’ler önemli bir yükseliş gösteremedi. Lakin piyasa kıymetine nazaran birinci 100’de yer alan 5 altcoin, göze çarpan artışlar kaydetti. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

HBAR, Hedera’nın metaverse paydaşlığıyla fırladı

Günün en çok bedel kazanan altcoin’i, yüzde 14.67 ile Hedera (HBAR) oldu. Hedera’nın yükselişinin gerisinde, Metaverse atağı yer alıyor. Büyük işletmelerin güvenlik ve istikrar ihtiyaçlarına uygun tek açık dağıtık defter ağı olduğunu tez eden Hedera, sanal dünyalar üzerinde kripto para kaynaklı çılgınlığa atlıyor ve “kurumsal metaverse deposu” olarak tanımladığı şeyi geliştirmeye çalışıyor. Basın açıklamasına nazaran, Hedera üzerinde geliştirmeyi hibeler yoluyla destekleyen HBAR Vakfı, web tabanlı bir 3D oluşturma platformu olan MetaVRse ile metaverse ile ilgili uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için yeni bir iştirak kurdu.

En çok yükselen bir başka altcoin, yüzde 13.8 ile Decred (DCR) oldu. Decred (DCR), Şubat 2016’da piyasaya sürülen Blockchain tabanlı bir kripto para ünitesidir. Decred tokenı ve protokolü, açık yönetişim, topluluk etkileşimi ve sürdürülebilir finansman siyasetlerini kolaylaştırmak için oluşturulmuştur. Son gelişmelere bakıldığında Decred, ana ağdaki yeni merkezi olmayan hazinesi aracılığıyla birinci gerçek ödemesini gerçekleştirmiş üzere görünüyor.

Arweave günlük süreç hacminde rekor kırdı, altcoin fiyatı yükseldi

Üçüncü olarak Terra (LUNA) yüzde 13.71’lik bir yükseliş yaşadı. Stablecoin’lere odaklı çalışan bir protokol olan Terra, yakın vakitte Saber ile paydaşlık kurdu. Öte yandan Arweave, yüzde 11.31 oranında paha kazandı. Arweave, sürdürülebilir bir donanımla desteklenen birinci gerçek kalıcı bilgi depolama ağı olarak tasarlanmış, merkezi olmayan bir depolama ağıdır. AR fiyatındaki artış, protokolün Bundlr Ağındaki süreç sayısının, bir yıldan kısa bir mühlet öncesine nazaran azamî günlük süreçlerde 50 kat artışa işaret eden tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.19 milyon sürece ulaşmasıyla geliyor.

Son olarak, Cosmos (ATOM) yüzde 9.63 paha kazandı. Ağdaki son gelişmelere bakıldığında geçtiğimiz günlerde, Cosmos (ATOM) ekosisteminin bir temsilcisi olarak hizmet veren İsviçreli bir kar emeli gütmeyen Interchain Vakfı, merkezi olmayan internet servis sağlayıcısı Althea tarafından inşa edilen Gravity Bridge’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.