Kripto Bilgi

Bitcoin-Ether Oranı 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı, Cuma Gününün Yakın Ana Dönüm Noktası

Olumsuz makroekonomik koşullar beklenmedik bir şekilde Ethereum’un blok zincirinin yerel tokeni üzerinde daha büyük bir etki yarattığından, bitcoin-eter oranı Pazartesi günü üç ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

  • TradingView tarafından sağlanan bir grafikte, oran Pazartesi günü 15’e çıkarak 25 Ekim’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
  • Bitcoin, 8 Aralık’tan bu yana oranın %32 artmasıyla kanıtlanan son altı hafta boyunca sürekli olarak etheri gölgede bıraktı.
  • Eter, ABD Merkez Bankası faiz oranı artışına ilişkin artan beklentilerin ortasında o zamandan bu yana %45 düşerken, bitcoin, bir enflasyon koruması olarak görülmesine ve geleneksel ekonomideki borçlanma maliyetlerindeki değişikliklere karşı daha duyarlı olmasına rağmen, daha fazla değer gördü. ölçülen %29’luk düşüş.
  • Fiyat hareketi, bitcoin’e kurumsal katılımın artmasının onu makro faktörlere karşı daha savunmasız hale getirdiği anlatısına karşı çıkıyor.
  • Bitcoin-eter oranı, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde yükseliş bölgesine girdi. Oran, kritik teknik çizginin üzerinde bir dayanak oluşturmayı başarırsa, yakın vadede devam eden bir bitcoin performansı anlamına gelir.
  • Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, Pazartesi günü geç saatlerde CoinDesk ile paylaşılan bir haftalık araştırma notunda, “Bitcoin, riskten korunma koşulları geniş ölçüde devam ettiği için Ether’e karşı 200 günlük MA’sını temizledi” dedi.
  • “Eğer oran Cuma günü [UTC kapanışı] kopuşu onaylarsa, muhtemelen kripto para birimi alanındaki ek oynaklıkla ilişkili olan bitcoin tarafından uzun vadeli performansı destekleyecektir,” diye ekledi Stockton.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.