BitcoinKripto Haber

Bitcoin, Ether ve Altcoin Hizmetleri Sunmaya Başlayacak Bir Başka Büyük Banka

Asya-Pasifik bölgesindeki bir başka büyük banka, Avustralya’daki Commonwealth Bank (CBA), müşterilerinin bitcoin gibi kripto varlıkları satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin veren ülkedeki ilk ana finans sağlayıcısı olacağını belirterek kripto düşüşünü gerçekleştirdi. BTC) ve ethereum (ETH) platformunda.

Resmi bir bildirimde CBA , müşterilerinin CommBank akıllı telefon uygulaması aracılığıyla “doğrudan” kripto işlemleri yapmasına izin verileceğini yazdı .

Banka, kripto borsası devi Gemini ve blockchain analiz firması Chainalysis ile anlaşmalar yaptığını ve ortaklıklarının “bankaya yeni bir özellik aracılığıyla müşterilere sunulacak bir kripto borsası ve saklama hizmeti tasarlamasına izin verdiğini belirtti. uygulama.”

Gemini, API’ler aracılığıyla saklama ve takas hizmetleri sağlarken Chainalysis, “[CBA’nın] uyumluluk ekiplerinin kripto varlık borsaları aracılığıyla suç tehdidini izlemesine ve hafifletmesine yardımcı olacak.”

Banka, BTC ve ETH desteğinin yanı sıra bitcoin cash (BCH) ve litecoin (LTC) dahil olmak üzere sekiz diğer tokene erişime izin vereceğini de sözlerine ekledi .

Müşteriler ilk olarak “önümüzdeki haftalarda” başlayacak bir pilot uygulamayla hizmetlere erişebilecek ve ardından CBA “2022’de aşamalı olarak daha fazla müşteriye daha fazla özellik sunacak”.

1911’de bir devlet bankası olarak kurulan CBA, 1991’de özel sektör kuruluşu olduktan sonra Avustralya’nın en büyük ticari bankalarından biri haline geldi. 43.000’den fazla çalışanı ve Avustralya’da yaklaşık 1.100 şubesinin yanı sıra diğer Commonwealth’de denizaşırı şubeleri var. İngiltere ve Yeni Zelanda gibi ülkeler.

Banka, “çok sayıda müşterisinin bir yatırım sınıfı olarak kripto varlıklara erişmek istediğini ve halihazırda çeşitli kripto borsaları aracılığıyla kripto varlık alıp sattığını ve elinde tuttuğunu” ortaya çıkaran bir “araştırma” yürüttüğünü iddia etti.

CEO’su Matt Comyn’in belirttiği gibi,

“Müşterilerden dijital para birimlerine yönelik ortaya çıkan ve artan talep, önemli sayıda yeni oyuncu ve bu alanda yenilik yapan iş modellerini gören finansal hizmetler sektörü için hem zorluklar hem de fırsatlar yaratıyor. Kriptoda önemli bir rol oynayabileceğimize inanıyoruz.”

Bir dizi önde gelen Güney Kore bankası, bağlı kuruluşlar aracılığıyla kripto saklama hizmetleri sunmaya başlarken, Hindistan’ın Birleşik Çok Devletli Kredi Kooperatifi Derneği ve Singapur’un DBS’si de son aylarda önemli kripto hamleleri yaptı. Bu arada, dün, Siam Ticaret Bankası Genel Company Limited söyledi yönetim kurulu o SCB Securities Co % 51 hissesini satın onayladı Bitkub Çevrimiçi Co. , bir THB 17.85bn için, kripto alışverişini Tayland odaklı (USD 537m ).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.