BitcoinKripto Haber

Bitcoin, Ethereum’un 420, 69 Momenti ‘Saçmalık’ mı? – Pek Değil, Uzman Diyor

Ticaret jetonları sinir bozucu şeyler olabilir, ancak bazen sayısal işaretler, özellikle matematiksel olarak düşünenler için hafif anlar sağlayabilir.

Son zamanlardaki bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) fiyat belirteçleri , özellikle Tesla şefi Elon Musk için bir neşe kaynağı sağladı . Dünyanın en keskin zekalarından biri olmasına rağmen, Musk’ın tuhaf mizah anlayışı iyi bilinir – ve internetin komik numarası 69’a (seks eyleminin kısaltması) ve esrar topluluğunun favori numarası olan 420’ye karşı bir keskinlik göstermiştir.

Geçen ay da aynısını gördük.

Ancak geçen hafta, önde gelen bir tüccar olan Spectra Markets’tan Brent Donnelly, 420 ve 69 gibi sayıların tam olarak tesadüf olmadığına dikkat çekti ve tüccar davranışının çoğu zaman rakamları belirli sayısal değerlere doğru çarpıtabileceğini belirtti.

O yazdığı bir bültende:

“Bitcoin’de, diğer tüm pazarlarda olduğu gibi, piyasa, yuvarlak sayılarda emir bırakmayı sever. Bunun nedeni, insanların tamamen rasyonel olmamasıdır. Yuvarlak sayı önyargısı da dahil olmak üzere her türlü öngörülebilir insan önyargısı sergiliyoruz. ”

Donnelly, çoğu dört saati kırmaya çalışan maraton koşucularından bir örnek vererek amacını açıkladı. 4h noktasının birkaç saniye üzerinde bir başarısızlık olarak değerlendireceklerini, ancak 3h 59’u büyük bir zafer olarak kutlayacaklarını belirtti.

Ancak, “bitcoin ve meme stoklarında” “yeni ve aynı zamanda irrasyonel bir fenomenin” gerçekleştiğini ve “tüccarların belirli sayıları komik bulduğu ve ekran görüntüsü almak ve esnetmek için bu seviyelerde siparişler verdiği” iddiasında bulundu.

Bu nedenle, “69 ve 420 sayıları bu noktada bağımsız memler haline geldi.”

Donnelly, Gemini borsasından alınan işlem verilerinin, BTC’nin yüksek ve düşük değerlerinin genellikle yuvarlak sayılar içerdiğini ve 0 veya 50 ile biten sayıların popüler olduğunu belirttiği için, yuvarlak sayı yanlılığı hakkındaki görüşünü kanıtladığını iddia etti .

Açıkladı:

“Bitcoin’deki yüksek veya düşük bir rakamın yuvarlak bir sayıya düşmesi çok daha olası. Örneğin, 65.010’un 65.008 veya 65.012’den yüksek veya düşük olması daha olasıdır… 65.050’nin ise diğer seviyelerden yüksek veya düşük olması çok daha olasıdır.”

Bu tür bir önyargının BTC tüccarlarına özgü olmadığını ve FX gibi “bu tür öngörülebilir, rastgele olmayan, topaklı dağılımı gösteren” “ağır kurumsal pazarlarda” bile not edilebileceğini ekledi.

Hatta Donnelly, akıllı tüccarların “dağıtımın eşit olmayan kısımlarının nerede olduğunu biliyorlarsa” bu davranıştan “çıkarlar” alabileceğini bile önerdi.

O yazdı:

“Bitcoin satın almak için 47.301 USD’de bir emir bırakırsanız, 47.300 USD veya 47.299 USD’de bir siparişi olan kişiden istatistiksel olarak daha fazla doldurulursunuz çünkü satın alma emirlerinin çoğu 47.300 USD’lik tur numarasında olacaktır. ”

Ayrıca şu tavsiyelerde bulundu:

“Zarar durdurma emirleri bırakıyorsanız, onları her zaman turun veya meme numarasının doğru tarafında bırakın. Satış stopları 00’ın altında ve alış stopları yukarıda olmalıdır. Bu hafta 69.501 USD seviyesinde bir bitcoin satış emri bırakan herkes muhtemelen ne yaptığını bilmiyor. Öte yandan, 68.998 USD’den satılanlar muhtemelen piyasaları, memleri ve kalabalık psikolojisini anlayan uzman tüccarlardır.”

Donnelly, son zamanlardaki bazı haberlerin sadece tesadüf olamayacak gibi görünen bir 420-69 önyargısı gösterdiğine dikkat çekti. O kripto değişim kaydetti FTX 69 yatırımcı çizdiği gelen bu dolar kaynak 420m baskın düzenlediği ortaya ‘ın son duyuru Soğan benzeri ciddi haber kanallarından, açıklayan gelen başlıkları:

“[Bu] şimdi, sapkın, dahi, kara komediyi seven 11 yaşındakilerin fütürist bir uygarlığı tarafından yaratılan bir simülasyonda yaşadığımızı doğruluyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.