Bitcoin

Bitcoin Fiyatı, Bu Haberle Düşüyor! Neler Oluyor?

Bitcoin fiyatı, Rusya ve Ukrayna ortasında yaklaşmakta olan bir savaş söylentileriyle düşüyor. Tansiyon, Rus işgaline karşı ABD ve NATO’yu da içeriyor. Kriptokoin.com olarak gelişmeleri ve fiyattaki değişimleri aktarıyoruz…

Ukrayna ve Rusya ortasındaki tansiyon, doruk noktasına ulaştı

Ülkeler ortasındaki meseleler son aylarda yine tırmandı, lakin bu Cuma doruk noktasına ulaştı. ABD’li bir sekreter, Ukrayna’nın bölgeye F-15 savaş uçakları göndermesinin akabinde Rusya’nın her an Ukrayna’yı işgal edebileceğini açıkladı. Komşu ülkeler, Putin’in komşusunu istila etmeme konusundaki fikirlerine karşın, Rusya’nın sonlarını askerlerle güçlendirdiğini gördü.

Büyükelçilikler bölgeye seyahati yasaklamaya başladı, Japonya ve ABD vatandaşlarından Ukrayna’yı derhal terk etmelerini istedi. Güney Kore, hem kelam konusu ülkeleri hem de İngiltere üzere başka Avrupa ülkelerin ziyaret edilmemesi konusunda da bir ihtar yayınladı. Kıvılcım, Beyaz Saray ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan’ın Cuma öğlenden sonra Rusya’nın Ukrayna’ya “her an” saldırabileceği konusunda uyardığı sırada geldi.

Bitcoin fiyatı ve öteki varlıklar değişim yaşadı

ABD pay senetleri düşüş yaşarken; petrol vadeli süreçleri, yüzde 4.47 artarak yedi yılın en yüksek düzeyine ulaştı ve ham petrol varil başına 100 dolara ulaştı. Klasik inançlı liman varlıklarına yönelik satın alma ilgisi altın, ABD doları ve Japon yenini yükseltti. Bitcoin bu duruma son 24 saatte yüzde 3’lük düşüşle reaksiyon verdi ve 42.178 dolardan süreç görüyor. Son 24 saatte BNB yüzde 3, XRP yüzde 6.8, ADA yüzde 7.9 ve SOL yüzde 9.5 düştü. Ethereum 3.000 doların altına indi ve 2.923 dolardan el değiştiriyor.

24 saatlik BTC grafiği

Elbette bölgede bir savaşın çıkıp çıkmayacağı yahut ne kadar büyük olacağı aşikâr değil, fakat bu varsayım, yatırımcıları paha deposu aramaya yöneltti. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği söylentilerinin akabinde Bitcoin’in düşmesiyle altın hayranlığı ve BTC düşmanlığıyla tanınan Peter Schiff, sırf altının inançlı liman olduğunu söyledi. Şu anda tüm piyasa, Bitcoin düşüşünü yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.