Bitcoin

Bitcoin Geri Döndü: 5 Bin Dolarlık Ralli Yaptı!

Bitcoin, başka kripto para üniteleri ve borsaların geri kalanıyla birlikte yükseldi. BTC fiyatı 37.300 dolardan başlayan yükselişini 41.913 dolara kadar çıkardı. Yazım sırasında BTC, 41 bin doların üzerinde yer alıyor. Son yükseliş hareketiyle birlikte BTC yaklaşık 5 bin dolar arttı.

  • Bitcoin bugün 41.000 doların üzerinde süreç görüyor.
  • Önder kripto para ünitesi neredeyse iki haftadır 30.000 dolar aralığında süreç görüyor.
  • Öbür kripto paralar, pay senetleri ve emtialar da güçlü bir gün geçiriyor.

Bitcoin, günde yaklaşık %10 artışla 41.000 doları kırdı. Başka kripto para üniteleri ve varlık sınıfları bugün de güç gösteriyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı 41 bin doları da kırdı!

Bitcoin 41.000 doların üzerine çıktı ve hala basın vaktinde bu düzeyin üzerinde oturuyor. CoinGecko’ya nazaran Bitcoin, basın vaktinde 41.450 dolardan süreç görüyor. BTC iki haftadır mevcut düzeylerine ulaşmadı. Toplam 1.9 trilyon dolarlık kripto para piyasa pahasının %41’inden fazlasını oluşturan Bitcoin’in çıkarları, geçen yıl 10 Kasım’da tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan yaklaşık 69.000 dolardan bu yana %42’nin üzerinde bir düşüşe karşın bugün %10’u aştı. Ethereum ve Solana üzere öbür kıymetli Katman 1 kripto paraları da bugün yükselişte.

Toplam kripto para piyasası pahası, son 24 saat içinde yaklaşık 100 milyar dolar kazandı. Bu, geçen Kasım ayından bu yana 1,4 trilyon dolarlık piyasa bedelinin silinmesinden sonra geliyor. Öteki varlık sınıfları da bugün güç gösteriyor. Bu yıl kripto piyasasının yanı sıra düşüş yaşayan Amerika Birleşik Devletleri borsası da bugün yavaşça toparlandı ve akabinde teknoloji yüklü Nasdaq yaklaşık %0,75 arttı (yine de bu yıl şu ana kadar %10 düştü).

Kripto para üniteleri ile ilgili pay senetleri de yükseliyor!

Petrol ve altın üzere emtialar da bugün fiyat artışı görüyor ve birincisi 2014’ten bu yana en yüksek fiyatlarına ulaştı. Kripto para üniteleri ile ilgili pay senetleri, geçtiğimiz haftalardaki daha geniş fiyat düşüşleri sırasında önemli formda acı çektikten sonra bugün yükseldi. Örnek olarak; Coinbase payında yaklaşık %6, Block’ta %4’ün üzerinde ve MicroStrategy’de %11’in üzerinde artış var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.