Kripto Bilgi

Bitcoin İyileşme Aşamasındayken Chainlink Zıplıyor

Oracle platformu Chainlink (LINK) tokenleri, daha geniş pazar toparlanma belirtileri gösterdiğinden, büyük kripto para birimleri arasında kazanımlara öncülük etmek için son 24 saat içinde %10 arttı.

LINK 26$’dan işlem gördü. 04 boyunca Avrupa sabahı, geçen haftaya göre %27’lik bir artışa uzanıyor. Direnç seviyesine ulaştı ve bazı tüccarlar kar elde ederken geri düştü. Fiyat çizelgeleri, 26-28 $ aralığının işlem limitleri olabileceğini gösteriyor. Kırılırsa, 30 dolarda başka bir büyük direnç var.

LINK için direnç nerede var? (Ticaret Görünümü)

LINK, Chainlink’teki fiyat beslemeleri ve diğer hizmetler için hisse senedi oluşturmak için kullanılıyor ve CoinGecko veri gösterisine göre 12 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ancak fiyat, Mayıs 2021’deki rekor 52$’dan %50 düştü.

Oracle’lar, verileri bir blok zincirinin dışından onun içine getiren blok zinciri tabanlı hizmetlerdir. Blok zincirler, tasarım gereği, verinin değişmez depolarıdır, ancak girilen verinin yanlış mı yoksa hileli mi olduğunu doğrulayamaz. Bu, Chainlink gibi oracle ağlarının yardım ettiği yerdir – kullanıcılar için blok zinciri tabanlı hizmetlere ve ürünlere güvenilir veri sağlamak için birden fazla bilgi kaynağına başvururlar.

LINK, pazarın geri kalanı ılık bir büyüme gösterdiğinden, yeşil renkte birkaç tokenden biriydi.

Bazı altcoinler yükselirken Bitcoin çok az değişti

Bitcoin, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Aralık ayı toplantı tutanaklarının Çarşamba günü yayınlanmasından önce son 24 saat içinde 460 doların üzerinde kazanç elde etti. Ajans varlık alım programını Mart 2022’de sonlandırdığı için yatırımcılar erken faiz artışları bekliyorlar.

Program, varlık fiyatlarını desteklemek için 2020’nin başlarında ilk koronavirüs salgınının ardından Fed tarafından başlatıldı ve enflasyon endişelerine ve bitcoin gibi riskli varlıklara artan ilgiye yol açtı. Fed’in bilançosu o zamandan beri 8 dolara yükseldi. 75 trilyon.

Sabit bir bitcoin, birkaç büyük kripto para biriminin destek seviyelerini koruduğunu gördü. Piyasa değerine göre ilk beş kripto para biriminden üçü olan Ether (ETH), Binance Coin (BNB) ve Solana (SOL) son 24 saatte %1’in biraz üzerinde yükseldi.

Büyük kripto para birimleri arasında kaybedenler sadece hafif düşüşler gösterdi. Geçen ay %30’a kadar yükselen Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) jetonları, son 24 saatte değerlerinin %1’inden biraz fazlasını kaybetti.

Piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para birimi dışında en çok kazananlar arasında, bu haftanın başından itibaren yükselişlerini sürdüren Fantom (FTM) ve Osmosis (OSMO) yer aldı. Yatırımcılar, ağları üzerinde yazılım ve diğer hizmetlerin oluşturulmasını destekleyebilecek Ethereum dışında – blok zinciri ekosistemlerini aradıkça, her iki belirteç de artan ilgi gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.