Kripto Bilgi

Bitcoin Kurumsal Satın Alma Gördüğü için Kripto Piyasaları Düz ​​Kalıyor

Kripto piyasaları, son 24 saatte bitcoin ve ether fiyatlarının %3 marjinal artmasıyla Perşembe günü nominal kazançlarını artırdı. XRP %3,3 artarken, Shiba Inu’nun SHIB’si %6 yükselirken büyük kripto para birimleri çok az hareket gördü.

Bu hareket, geçen ayki düşüşün ardından geçen hafta sonu başlayan piyasalarda toparlanma gösterdi. Toplam piyasa değeri son 24 saatte %2.1 artarak 2.12 trilyon doları aştı. Altcoinler, Bitcoin baskınlık endeksinde %0,4 ila %39,6 düşüşe yol açan büyük kriptoların büyümesini geride bıraktı.

Altcoinlerdeki kazançların başında oyun ağı Flow’un simgesi olan FLOW oldu. Ağı kullanan mobil oyun uygulamasının Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından Pekin’de devam eden Kış Oyunlarına dayalı bir oyun geliştirmek için resmi olarak lisanslanmasının ardından token Perşembe günü %11 arttı.

Bitcoin kurumsal talep görmeye devam ediyor

Bitcoin fiyatları geçen hafta 35.000 doların altından 45.000 doların üzerine çıktıkça kurumsal talebi gördüğünü söyledi. FxPro analisti Alex Kuptsikevich,

“Kıyaslama kripto para birimi, 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde güçlendikten sonra talep görmeye devam ediyor,” dedi FxPro analisti Alex Kuptsikevich CoinDesk’e bir e-posta. “Bu, önceki üç ayın düşüş trendinin kırıldığını doğruluyor.”

“CoinShare’e göre, kurumsal katılımcılar üst üste üçüncü hafta kripto fonlarına yatırım yapıyor. Gün içi grafiğinde, Amerikan seansının kapanışında, kurumsalcıların bu bölgeye olan ilgisini açıkça gösteren alımları görebilirsiniz” dedi.

Hareketli ortalamalar (MA), bir varlığın eğilim yönünü hesaplamak ve belirlemek için geçmiş fiyatları kullanan fiyat grafiği göstergeleridir. Bitcoin, 50 günlük MA seviyesini bu haftanın başlarında 42.500 $ fiyat seviyesinde geçti ve o zamandan beri üzerinde kaldı. Bu fiyat hareketinin devam etmesi, güç anlamına gelir ve bitcoin’i 49.000 $ seviyesine doğru bir hareket için ayarlar.

Bitcoin 40.000 dolarlık direnci kırdı ve yükselmeye devam ediyor. Bitcoin için (TradingView)

RSI (Göreceli Güç Endeksi) değerleri uygun seviyelerde gezindi. Kuptsikevich, “Günlük grafiklerdeki RSI göstergesi şu anda 61’de, aşırı alım bölgesinden hala uzakta ve piyasanın hala aşırı ısınmadan uzak olduğunu doğruluyor.” Dedi.

Fiyat grafiği aracı, fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü hesaplar; 70’in üzerindeki okumalar “aşırı alım” ve 30’un altındaki okumalar “” olarak kabul edilir. aşırı satıldı” – trenddeki bir değişiklikten önce gelebilir.

Daha geniş pazarda, İngiltere Merkez Bankası’nın koronavirüsün etkisiyle varlık fiyatlarını desteklemeye yardımcı olan niceliksel genişleme programı, raporlara göre, 4,1 milyar dolarlık bir zarar kaydetme yolunda. Bu arada Hindistan’da, merkez bankası Shaktikanta Das başkanı kripto para birimlerini 17. yüzyılın Hollanda lale soğanı piyasası balonuyla karşılaştırdı.

“Kripto para birimindeki yatırımcılar, riskleri kendilerine ait olmak üzere yatırım yaptıklarını unutmamalıdır. Das Perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto para biriminin temeli olmadığını, bir lale bile olmadığını da unutmamalılar” dedi. Hindistan bu ayın başlarında ülkedeki kripto transferlerine %30 vergi koymayı teklif etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.