Kripto Haber

Bitcoin Madencileri Tekrar “Hodl” Yapmaya Başlıyor, Ama Ne Kadar Sürede?

Zincir üstü analitik firması Glassnode’un verisine göre, kripto madencileri yeni yıla bitcoin birikimlerini artırarak başlıyor. Bununla birlikte, bitcoin fiyatlarındaki son keskin düşüşün ortasında, bazı madenciler mayınlı bitcoinlerinden para kazanmak zorunda kalabilirler.

Madencilerin adreslerindeki net alış ve satış faaliyetindeki 30 günlük değişimi izleyen “madenci net pozisyon değişikliği”, 6 Ocak’tan bu yana büyük bir olumlu değişiklik gördü ve ikinci yıla da taşındı. Ocak ayının haftasında, aynı zamanda bitcoin fiyatı yaklaşık 40.000 dolara düştü.

Madencilerin cüzdanlarında tutulan arzlardaki büyük artışın ardından, madenci cüzdanlarında tutulan bakiye, 31 Aralık’ta 1,82 milyona kıyasla Salı günü yaklaşık 6.474 bitcoin artarak yaklaşık 1.826 milyona yükseldi. gösterir. Madencilerin cüzdanları, günlük madeni paralar yerine diğer bitcoin girişi kaynaklarını içerebilir.

BIT Mining yatırım direktörü Danni Zheng, “Bitcoin ödüllerini elinde tutan madencilerin bu eğiliminin, muhtemelen fiyatlar yükselene kadar kriptolarını tutarak mali durumlarında ihtiyatlı olmalarının bir sonucu olduğunu tahmin ediyoruz” dedi. “Bizim gibi diğer madencilerin, optimal getirileri kilitlemek için bitcoin varlıklarımızı stratejik olarak satmayı bekleyeceğini düşünüyoruz. “

Ayrıca, madencilerin benzer tutma modellerine işaret eden başka bir ölçüm de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode verisine göre, “madencinin harcanmamış arzı” veya bir bloğu çözdüğü için madencilere verilen ancak zincir üzerinde hiç taşınmayan toplam madeni para sayısı, Salı günü 1.779 milyon rekor seviyeye ulaştı.

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta bir analist olan Marcus Sotiriou, “Bitcoin fiyatı daha da düştükçe, madencinin harcanmamış arzı artıyor ve madenci net pozisyon değişikliği daha olumlu hale geliyor” dedi. Sotiriou, madenciler madenciliği yapılan madeni paraları satmak yerine elinde tutmayı tercih ettikçe bir varlığın daha kıt hale geldiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin için proxy

2021’de, bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için toplandığında ve toplam ağ hash oranı nispeten düşükken, madenciler için ödenen bilançolarında mayınlı dijital para birimini tutuyordu. Bitcoin’e yönelik ağır kaldıraç, halka açık olarak işlem gören madencilerin hisselerinin bitcoin fiyatlarındaki yükselişi sürdürmesine yardımcı oldu ve büyük ve küçük madenciler için sermaye piyasalarına erişim sağladı.

Seattle merkezli madencilik şirketi Luxor’un baş işletme görevlisi Ethan Vera, “Madenciler hazine yönetimlerinde yoğun bir şekilde bitcoin tahsisi için ödüllendirildiklerinden, hodl stratejisi 2021’de karşılığını verdi” dedi. Ve bu yıl, birçok madencinin, ABD’de bir spot bitcoin borsasında işlem gören fonun düzenleyici onay almasında bir gecikme olduğu göz önüne alındığında, kamu piyasalarında bitcoin için bir vekil olarak görüldüğü için bu yıl devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Compass Mining’in CEO’su Whit Gibbs, fonlara geniş erişim ve para akıtan yatırımcılar sayesinde madencilerin işletme maliyetlerini finanse etmek için bitcoinlerini satmaları gerekmediğini söyledi. “Ve madenciler bitcoin konusunda inanılmaz derecede yükselişe geçtikleri için, bu onların yapmak istediklerini doğal olarak yapmalarına izin veriyor, bu da bitcoin’in pozitif fiyat takdiri üzerine spekülasyon yapmak” diye ekledi.

Bitcoin harcaması

Süre olmak için, tüm madencilerin benzer stratejileri yok ve bazıları geçen yıl çıkarılan bitcoinlerinin tamamı veya çoğunu elinde tutarken, diğerleri işlerine yeniden yatırım yapmak için bazılarını kullanıyordu. Aslında, bitcoin madencisi CleanSpark 6 Ocak’ta şirketin büyümesini ve operasyonlarını desteklemek için Aralık ayında ortalama 49.791 $ fiyatla 414 bitcoin sattığını söyledi.

Bununla birlikte, bitcoin fiyatı Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana %30’dan fazla düştüğünden ve ağın hashrate’i arttıkça rekabetin artması beklendiğinden, madenciliği yapılan bitcoin’i tutmak artık bazı madenciler için işe yaramayabilir. yıl.

Foundry madencilik başkanı Heyet Bulovic, “Birçok madenci, fiyatın düzeleceği beklentisiyle çıkarılan BTC’yi elinde tutuyor” dedi. Bununla birlikte, “fiyattaki son tabanlar ve 2022’ye durgun bir başlangıç ​​​​verilirse, bazılarının artık aylık maliyetlerini karşılamak için öncekinden daha fazla mayınlı BTC satması gerekecek” diye ekledi.

Seyreltmeden kaçının

Bununla birlikte, şirketin işine yeniden yatırım yapmak için çıkarılan kripto paranın bir kısmını kullanmak, sonuçta madencilere daha fazla hisse teklif etmeden veya borç yükünü artırmadan büyümelerini finanse etmelerine yardımcı olabileceğinden yardımcı olabilir. CleanSpark’ın yönetim kurulu başkanı Matthew Schultz, “%100 hodling’in dezavantajı, işletme giderlerinin borç veya seyreltme yoluyla finanse edilmesi gerektiğidir” dedi.

“İşletme giderlerini ve büyümeyi desteklemek için BTC kullanmanın değerini ve USD’ye kıyasla tercih edilen bir değer deposunu görmeye devam ediyoruz” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.