Kripto Haber

Bitcoin Madencilerinin Marjları Son Satışlardan Sonra Bile Hala ‘Oldukça Sağlıklı’: D. A. Davidson

Wall Street yatırım şirketi D. A. Davidson’un analisti Salı günü, Bitcoin madencilerinin kripto fiyatlarındaki keskin satışlara ve ağ hash oranındaki artışa rağmen hala sağlıklı karlar elde ettiğini yazdı.

  • “Ekim ayının sonundaki zirveden bu yana, hash fiyatı ($/TH/gün) 0 $’ın üzerine düştü. 40 ila sadece 0 ABD Doları Analist Christopher Brendler, bugün 22, ancak brüt kar marjları oldukça sağlıklı, zirvedeki %91’den yaklaşık %85’e düştü,” diye yazdı.
  • Ayrıca brüt kar rakamlarının “endüstri standardı” S19 Pro madencilik makinelerinin özelliklerine dayandığını, ancak daha verimli bir madenci olan S19 XP çevrimiçi olduğunda, marjların %90’ın üzerine çıkacağını kaydetti. bugünün hash fiyatı.
  • Brendler, madencilik stoklarındaki düşüşün, düşen bitcoin fiyatları ve yatırımcıların risk iştahındaki ani değişikliğin bir kombinasyonundan kaynaklandığını belirtti.
  • Bununla birlikte, Brendler, temel değerlerinin “mükemmel” kalırken değerlemelerinin aşırı düzeldiğine inandığı için madenciler konusunda hala yükselişte. Bitcoin fiyatındaki zayıflığın verimsiz madencileri piyasadan çıkarmaya zorlaması gerektiğini düşünüyor.
  • 10 Ocak’ta Jefferies, bitcoin fiyatındaki Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşün kripto madenciliği şirketlerinin hisselerine zarar verdiğini, ancak yine de alana yeni girenleri caydıracağı için onlar için olumlu olabileceğini söyledi.

Daha fazlasını okuyun: Madenciler Bitcoin Çöküşü Ortasında Halka Açılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.