Kripto Haber

Bitcoin Madenciliği Karlılığı Yıldız Yılından Sonra Düşmeye Başlıyor: Araştırma

Arcane Research Çarşamba günü aylık raporunda, Bitcoin madenciliğinin karlılığının, çok karlı bir kaç ayın ardından Kasım ayından bu yana düştüğünü söyledi.

  • Çin’in Mayıs ayında madenciler üzerindeki baskısını takip eden ayda, bitcoin hash oranı – ağdaki bilgi işlem gücünün bir ölçüsü – madencilik havuzu BTC’den veri neredeyse yarıya düştü. com gösterir. Arcane’nin veri gösterisi, Çinli madencilerin rekabetinin azalması ve Bitcoin fiyatlarının yükselmesiyle birlikte, geri kalan madenciler, getirilerin Kasım ayına kadar istikrarlı bir şekilde arttığını gördü.
  • Galaxy Digital’in madencilik başkanı Amanda Fabiano, CoinDesk ile yaptığı röportajda dönemi “altına hücum”la karşılaştırdı.
  • Norveç merkezli Arcane araştırmacısı Jaran Mellerud, CoinDesk’e verdiği demeçte, Bitmain’in Antminer S19’unu kullanan bitcoin madenciliğinden 9 Kasım ve 22 Aralık arasında nakit akışlarının %36 oranında azaldığını söyledi. S9 için %50 düştüler, dedi. Mellerud, düşüşü “aynı dönemde bitcoin fiyatında %28’lik bir düşüşe ve [madencilik] zorluğunda %12’lik bir artışa bağladı. ”
  • Arcane’nin verilerine göre, S19’ları kullanan madenciliğin karlılığı en son Temmuz ayında görülen seviyelere düştü.
  • Bitcoin explorer Blockchain’den veri, Temmuz ayının sonundan bu yana madencilik zorluğu artıyor. com show, yerinden edilmiş Çinli madenciler operasyonları için yeni yerler buldukça ve özellikle Kuzey Amerika’da yeni yatırımlar başladı.
  • Bir bitcoin bloğu madenciliğinin zorluğu, bir blok madenciliği için gereken süreyi sabit tutmak için hashrate dayalı olarak otomatik olarak ayarlanır.
  • Halka açık en büyük madencilerin “2022’de teslim edilmesi planlanan çok sayıda ASIC [uygulamaya özel entegre devre] var” dedi Mellerud. Madenciler CoinDesk’e verdiği demeçte, bu teslimatlar ve Çinli madencilerin hala fişe takılı olduğu gerçeği göz önüne alındığında, hash oranı muhtemelen gelecek yıla kadar artmaya devam edecek.
  • Bu, 2021’de gördüğümüz “süper kârların” “2022’nin ilk aylarında düşmeye devam edeceği” anlamına geliyor, dedi Mellerud.
  • Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden bazıları, son birkaç hafta içinde CoinDesk ile yapılan röportajlarda Mellerud’un tahminlerini tekrarladı. Çoğu kişi, madencilik zorluğunun artacağı ve kar marjlarının daralacağı şekilde, daha fazla makinenin konuşlandırılmasıyla önümüzdeki yıl hash oranının önemli ölçüde artmasını ve hatta iki katına çıkmasını bekliyor.
  • Ancak Mellerud, kârlılığın nihayetinde bitcoin fiyatına bağlı olduğunu söyledi. “2022’de çevrimiçi olan tüm yeni hash oranlarından daha hızlı artarsa, 2022’de 2021’dekine benzer üstün kârlı dönemler görebiliriz” dedi.

Devamını oku:2022’de Bitcoin Madenciliğini Şekillendirecek 8 Trend

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.