Kripto Haber

Bitcoin Madencisi Iris Energy, Genişleme Yoluyla Rekor Kazanç Raporladı

Geçen yılın sonlarında halka açılmasından bu yana ilk üç aylık sonuçlarında, Sidney merkezli Iris Energy (IREN), mali ikinci çeyreğinde (Aralık’ta sona erdi) 364 bitcoin (BTC) madenciliği bildirdi 31), üç ay öncesine göre %51 arttı.

  • 20 milyon dolarlık gelir önceki çeyreğe göre yaklaşık %93 arttı ve 14,3 milyon dolarlık vergiler ve amortisman (FAVÖK) %156’dan fazla arttı; %72’lik düzeltilmiş FAVÖK marjı önceki %54’ten yükseldi.

  • Gelir ve FAVÖK kazançları, işletme hash oranındaki üç ayda bir %97 artışla 685 PH/s’ye ve bunun sonucunda çıkarılan bitcoinlerdeki %51 artış sayesinde elde edildi Ekim çeyreğinde daha yüksek ortalama bitcoin fiyatı ile birlikte 364’e yükseldi.

  • Şirket, British Columbia’daki Mackenzie tesisindeki inşaatın, bu yılın ikinci çeyreğinin başlarında beklenen ilk 0,3 EH/s’nin işletmeye alınmasıyla planlanandan daha ileri olduğunu söyledi , ardından Q3’te 1.5 EH/s’ye kadar tam rampa. Bir başka British Columbia tesisi olan Prince George, 2023’te beklenen 2,4 EH/s’ye genişleme ile 2022’nin üçüncü çeyreğinde 1,4 EH/s madencilik kapasitesi sağlama yolunda ilerliyor.

  • (

    )“Iris Energy, 15 EH/sn donanım güvenliği (~10 EH/sn 2023’ün başlarında faaliyete geçmesi bekleniyor) ve 765 MW şebekeye bağlı güç işletimi veya yapım aşamasında, listelenen en büyük bitcoin madencilerinden biri olma yolunda ilerliyor, Kurucu ve eş-CEO Daniel Roberts dedi.

  • 21 Ocak’ta madenci, yeni bir Teksas kripto madenciliği tesisi için 600 megavatlık bir bağlantı anlaşması sağladığını söyledi.

  • Hisse senetleri, bitcoin (BTC) 44.000 doların hemen üzerinde sabit dururken, mesai sonrası harekette mütevazı kazançlar kaydediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.