Kripto Haber

Bitcoin Miner Greenidge’in NY Elektrik Santrali İzni Ertelendi: Rapor

New York Eyaleti Çevre Koruma Departmanı (NYSDEC), Greenidge Generation’ın Dresden kasabasındaki elektrik santralini bitcoin madenciliği için kullanmaya devam etmesine izin verip vermeyeceği kararını erteledi, Bloomberg bildirdi.

  • Rapora göre, kararın şimdi 31 Mart’a kadar, yani başlangıçta planlanandan iki ay sonra gelmesi bekleniyor.
  • Bloomberg bir sözcüye atıfta bulunarak, gecikmenin NYSDEC’in incelemesini kamu yorumlarıyla tamamlamasına yardımcı olacağını söyledi.
  • Madenci, bitcoin madenciliği operasyonlarına güç verdiğinden beri ilk kez yenileme için geldiği tesis için izinlerini yenilemek için geçen yıl başvurdu.
  • 16 Ocak’ta Greenidge, son soğuk havalardan kaynaklanan yüksek elektrik talebi nedeniyle, şirketin tüm elektrik üretim kapasitesini New York Bağımsız Sistem Operatörüne tedarik etmek için 15 Ocak’ta Dresden’deki kripto para madenciliği operasyonlarını geçici olarak azalttığını söyledi.
  • 2 Aralık’ta ABD’li Senatör Elizabeth Warren (D-Mass.), Greenidge Generation’ın (GREE) New York’taki bitcoin madenciliği operasyonunun çevresel ayak izini ayrıntılı bir mektupla sorguladı. Senatör daha sonra enerji kullanımlarını sorgulayan altı kripto madencisini daha hedef aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.