Kripto Bilgi

Bitcoin Pazarlığı? Yatırımcılar İkinci Hafta İçin Kripto Fonlarına Para Koydu

Bitcoin piyasası bir yıla en kötü başlangıcından birinin ardından istikrar kazanırken, yatırımcılar kripto para fonlarına ikinci bir hafta boyunca para yatırdı.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, kripto fonları 28 Ocak’a kadar olan yedi gün boyunca 19 milyon dolarlık giriş gördü.

CoinShares analistleri, artış, 2021’deki 200 milyon dolar artı haftalık girişlerin bazılarına göre küçük görünse de, trend, yatırımcıların “bu düşük fiyat seviyelerinde” pozisyonlara temkinli bir şekilde ekleme yaptığını gösteriyor.

Yatırımcılar, önceki hafta boyunca kripto fonlarına yaklaşık 14 milyon dolar yatırdı ve toplamda 532 milyon dolar olan beş hafta boyunca geri ödemeyi tersine çevirdi.

Bitcoin (BTC) bu yıl şimdiye kadar %17 düştü ve yazının yazıldığı sırada 38.500$ civarında el değiştirdi. Fiyat, Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $ civarında hala oldukça iyi durumda.

Özellikle, geçen hafta bitcoin odaklı fonlara yaklaşık 22.1 milyon dolar akarken, Ethereum odaklı fonlar 26.8 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi ether (ETH) fiyatları bu yıl %27 düşüşle yaklaşık 2.700$’a düştü.

CoinShares, “Ethereum olumsuz duygulardan muzdarip olmaya devam ediyor” diye yazdı.

Çok varlıklı fonlar – madeni paraların bir kombinasyonuna odaklandı – Haziran 2021’den bu yana en fazla 32 milyon dolar getirdi. CoinShares’e göre bu, “yatırımcıların çeşitlendirilmiş bir yatırım yaklaşımını benimsediğini” gösteriyor

Ancak Solana, Polkadot ve Cardano’ya odaklanan fonların tümü geçen hafta çıkışlar gördü ve “yatırımcıların altcoinlerden kaçındığını düşündürüyor” diye yazdı CoinShares.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.