Alt Coin

Bitcoin, Ripple ve Ethereum: Bu Düzeyler Bekleniyor!

Kriptolar Şubat ayında yeni bir yükseliş trendi izliyor. Analist Jonathan Morgan’a nazaran Bitcoin fiyatı, haftalık grafiğinde sağlam bir yükseliş şamdanı yazdırdı ve mevcut trendinin mümkün bir tabanını gösterdi. Ethereum fiyatı, süper bir haftalık kapanış ve yükseliş mum çubuğu karşıt deseniyle düşüş eğilimini kolay kolay reddediyor. Ripple fiyatı bir taban oluşturuyor. Ripple için yakında 0.75 dolarlık bir yine test geliyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin ve Ethereum iddiaları

Bitcoin fiyatı, haftalık grafiğinde bir yükseliş çekiç modeli oluşturarak, boğalara son on bir haftalık düşüş trendinin sona erdiğine dair umut verdi. Ethereum fiyatı geçen haftaki taban düzeylerinden %18’den fazla yükseldi, açığa satış yapanları şok etti ve güçlü bir kısa periyodik düşüş başlattı. XRP fiyatı, BTC ve ETH’nin altında performans göstermeye devam ediyor fakat değerli bir fiyat artışı için pozisyonlandırılmış durumda.

Bitcoin fiyatı büyük takviyeye ulaştı, BTC 42.000 dolara dönüşü hedefliyor. Bitcoin fiyat hareketi geçen Cuma günü biraz can sıkıcıydı. Haftanın birden fazla için Bitcoin, Bulut’un içine ve Ichimoku Bulutunun (Senkou Span B) altının üstüne 37.250 dolardan geri dönmek için çaba etti. Boğa cazibeli deseni ve Senkou Span B’deki dayanak tutma kombinasyonu, boğalara bu mevcut geri çekilmede yüksek bir düşük salınım mümkünlüğü veriyor. Bitcoin fiyatının mevcut haftalık mum çubuğunun Senkou Span B’nin üzerinde yakın olması gerekiyor. BTC’nin önündeki kilit direnç bölgesi, Ichimoku Bulutunun (41.500 dolar) doruğunda, %61.8 Fibonacci düzeltmesinin (41.165 dolar) olduğu 41.000 ila 42.000 dolar ortasında bedel alanında.

Ethereum fiyatı geçen hafta güçlü bir toparlanma sağlayarak yeni bir yükseliş trendine ivme kazandırdı. Geçen hafta Ethereum fiyat hareketi, son hafızadaki en büyük düşüş eğilimi haftalık şamdanlarından biri olarak gerçekleşti. Geçen hafta bir noktada, açığa satış yapanlar, Ethereum’u yaklaşık %16 ve Ichimoku Bulutunun altına iterek uzun durumu yok etti ve Ülkü Ayı Ichimoku Koparma kurulumunu tehdit etti. Ethereum, Dragonfly Doji olarak bilinen az ve güçlü bir yükseliş mum kalıbı yazdırdı. Ruhsal bir bakış açısıyla, kısa satıcıların Ethereum’un geçen haftaki performansından neden şok olduğunu görmek kolay. Analiste nazaran Osilatör şartları, yakında büyük bir yükseliş dönüşüyle ​​birlikte çok aşırı satım şartlarına devam ediyor.

Bileşik Endeks Temmuz 2019’dan beri görülmeyen düzeylerden çıkıyor. Ayrıyeten Optex Bands osilatörü Eylül 2019’dan bu yana birinci kere önemli biçimde çok satım şartlarına girdi. Birebir vakitte, İzafi Güç Endeksi boğa piyasası şartlarında kalıyor ve 40’ta son çok satım düzeyinden sıçradı. Artış potansiyeli, muhtemelen 38.2 dolar Fibonacci düzeltmesinin ve haftalık Tenkan-Sen’in mevcut olduğu 3.300 dolar paha alanıyla hudutlu. Morgan’a nazaran Bulutun (2.350 dolar) altındaki rastgele bir haftalık kapanış, Ülkü Ayı Ichimoku Breakout’u tetikler ve Ethereum fiyatını 1.800 dolar bedel alanına süratli bir hareket için konumlandırır.

Ripple için kestirimler

XRP fiyatı kısa müddet evvel 26 Ocak 2022’de tanımlanan varsayımsal bir uzun girişten yükseliş girişini tetikledi. Ticaret suramı, 0,63 ABD doları bedelinde bir satın alma durdurma buyruğu, 0,59 ABD doları kıymetinde bir ziyanı durdurma ve 1,00 ABD doları meblağında bir kar gayesiydi. Süreç, girişten itibaren %58’lik bir zımni kar maksadıyla 7.2:1’lik bir ödül/riski temsil eder. Şu anda yepyeni girişin yalnızca bir saç altında süreç görüyor, lakin riskin geniş ödül yelpazesi göz önüne alındığında, analiste nazaran 0,64 dolarlık bir giriş bile hala uygun olacaktır. Haftalık Ichimoku grafiğinde basılan yükselişin aksine dönüş şamdanı nedeniyle, XRP fiyatının 0,60 dolar bölgesinden güçlü bir birinci sıçrama yapması bekleniyor. Birinci direncin 0,80 dolar (haftalık Tenkan-Sen) ile 0,84 dolar (%38,2 Fibonacci düzeltmesi) ortasında olması bekleniyor. Aşağı taraflı riskler 0,50 dolar bedel alanıyla sonlandırılmalıdır. Bununla birlikte, geçen haftanın en düşük düzeyi olan 0,55 doların altında bir haftalık kapanış, yakın vadeli rastgele bir yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.