Kripto Bilgi

Bitcoin Satışları 40K Doların Altında Derinleşiyor; Yakındaki Küçük Destek

Bitcoin (BTC), satıcılar iki aylık düşüş trendini sürdürdüğü için kısa vadeli desteği 40.000 dolarda tutamadı.

Gün içi aşırı satım sinyalleri, teklifleri sürdürmek için yeterli değildi, bu da uzun vadeli göstergelerin bitcoin’in fiyat yönünü belirlemek için daha güvenilir olduğu anlamına geliyor.

BTC, yazının yazıldığı sırada 38.000 dolar civarında işlem görüyordu ve son 24 saatte yaklaşık %10 düştü.

Aylık ve haftalık grafiklerde yukarı yönlü ivmedeki yavaşlama Aralık ayından bu yana kalıcı bir tema oldu. Uzun vadeli yükseliş eğilimi zayıfladıkça, ara sıra aşırı satım sinyallerine rağmen satıcılar genellikle alıcılardan daha ağır basar.

Ayrıca, düşüşler (zirveden dibe doğru yüzde düşüş) şiddetli hale geldiğinde, kısa vadeli tüccarlar pozisyon boyutlarını küçültme ve gün içi destek ve direnç bölgeleri etrafındaki ticaret parametrelerini sıkılaştırma eğilimindedir.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın kabaca %40 altında, bu da önemli bir düşüş. Bir önceki aşırı düşüş, BTC’nin zirvesinden kabaca %50 düştükten sonra 28.000 $’a yaklaştığı Temmuz ayındaydı.

Şimdilik, ilk destek 37.000$ civarında ve bu da mevcut satışları dengeleyebilir. Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), bir toparlanma gerçekleşmeden önce iki aylık yatay ticaretten önce gelen 19 Mayıs’tan bu yana en fazla aşırı satım oldu.

Önümüzdeki hafta satış baskısı hızlanırsa, BTC 30.000 dolar civarında daha güçlü bir destek bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.