Alt Coin

Bitcoin, SHIB ve DOGE Düşüyor: Bu 7 Altcoin ise Fiyatını Katlıyor!

Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) üzere kripto para üniteleri kırmızı tahtada süreç görürken piyasa bedeli ile birinci 100’de yer alan 7 altcoin, bu süreçte yükseldi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Günlük bazda en çok yükselen altcoin, ICP oldu

Piyasa pahasına nazaran birinci 100’de yer alan altcoin’lere bakıldığında, Internet Computer yüzde 23.36’lık bir yükseliş yaşamış üzere görünüyor. Kripto para ünitesinin bir haftalık karı ise neredeyse yüzde 50. Sınırsız kapasite ile web suratında çalışan dünyanın birinci Blockchain’i olma özelliği taşıyan Internet Computer (ICP), yakın vakitte ağ üzerinde çalışan akıllı mukavelelerin sayısının 16.500’ü aştığını duyurdu. “Canister” akıllı mukaveleleri, döngülerle desteklenen hesaplama üniteleridir.

İkincil olarak, DApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama ihtiyaçlarını azaltmak için oluşturulmuş minimal bir Blockchain olan Mina Protocol’ün MINA tokenı yüzde 13.98 paha kazandı. Mina, dün akşam saatlerinde birinci sefer Mina Vakfı şeffaflık raporunu yayınladı. Üçüncü sırada, yüzde 12.62 yükselen Velas (VLX) yer alıyor. İsviçreli Blockchain teşebbüsü Velas Network, İtalyan lüks spor araba üreticisi Ferrari ile bir paydaşlık imzalamasıyla gündeme gelmişti. Dün ise SpaceChain ile iştirak kurduğunu duyurdu.

Sert yükselen öteki coin’ler hangileri oldu?

Dördüncü olarak, tanınan bir P2P evrak paylaşımı ve torrent platformu olan BitTorrent (BTT) yüzde 11.98 paha kazandı. BTT, geçtiğimiz hafta 19.015.279.499 BTTOLD’un yakıldığının haberini verdi. Ayrıyeten tekrar isimlendirme planı içerisinde olan proje, bu durumun Bithumb tarafından destekleneceğini duyurdu. Ayrıyeten ekosisteme ilişkin olan BTFS Scan 2.0 testnet’inin faaliyete geçtiği bildirildi.

Beşinci sırada, Ethereum’daki NFT’ler için birinci katman ölçekleme tahlili olan Immutable X (IMX) yüzde 11.64’lük bir yükseliş yaşamış durumda. Immutable X, ağda çıkarılacak yeni bir NFT koleksiyonunu, Right-Click Saverz’ı (RCS) duyurdu.

Öte yandan, Objelerin İnterneti (IoT) aygıtları için merkezi olmayan, Blockchain ile çalışan bir ağ olan Helium (HNT) yüzde 11.55 paha kazandı. Son olarak, akıllı telefon kullanıcıları ortasında kripto para ünitesinin benimsenmesini artırmaya odaklanan bir Blockchain ekosistemi olan Celo (CELO) yüzde 10.33 yükseldi. Celo, geçtiğimiz gün, TrustWallet ile entegre olduğunu duyurdu. 3 Ocak’ta ise Band Protocol ile bir işbirliğinin haberini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.