Alt CoinKripto Haber

Bitcoin Skyrockets, 67.000 USD, Ethereum, Altcoins Rallisi ile Ezildi

Bir numaralı kripto para birimi olan bitcoin (BTC) fiyatı , tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 USD’yi kırarak 67.000 USD’nin üzerine çıktı. (16:24 UTC’de güncellendi: makalenin sonuna yeni bir bölüm eklendi.)

Yukarı doğru hareket, 13:40 UTC’de başlayarak, hafif bir geri dönüş gelmeden önce ve ardından daha da yukarı çıkmadan önce, sadece 5 dakika içinde patlayıcı bir şekilde gerçekleşti.

15:02 UTC’de BTC 67.106 USD işlem görüyor ve Coingecko verilerine göre günde %7 ve haftada %18 arttı.

Bitcoin’deki hareketin ardından ethereum (ETH) de yükseldi. Aynı zamanda 4.089 USD’den işlem görüyor ve bir günde %7 ve bir haftada %18 arttı. Bunun dışında, bu yıl 10 ile 15 Mayıs arasındaki dönem, ETH’nin tarihinde 4.000 USD işaretinin üzerinde işlem gördüğü tek dönem. Diğer büyük altcoinler bir günde %2-10 arttı.

Her zamanki gibi, tasfiyeler de birlikte takip verileri elde Bybt son bir saat içinde büyük borsa arasında tasfiye edildi Bitcoin değerinde neredeyse dolar 77m üzerindeki bu kısa pozisyonlarını gösteren.

Gibi rapor , ABD’de yeni tüm zamanların en yüksek bugün euro ve Japon yeni dahil daha önceki diğer fiat para birimleri, bir dizi yüksekler izler doları olarak gerçekleşmiştir.

Altta yatan spot bitcoin piyasası olarak, yeni başlatılan bitcoin vadeli işlem destekli ETF, BITO da bugün yükseldi ve 14:36 ​​UTC’de hisse başına 43.60 USD’ye ulaştı. Bu, ETF’nin başlatıldığı dün kaydedilen ilk işlem için 40.99 USD’lik bir fiyatla karşılaştırılıyor.

Aynı durum, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören fonu destekleyen vadeli işlem sözleşmeleri için de geçerliydi. Bununla birlikte, vadeli işlemlerin bazılarının tahmin ettiği gibi spot üzerinden çok büyük bir primle işlem yapmaması , bunun yerine Coinbase’in spot fiyatının 400 ila 500 USD arasında kalması dikkat çekicidir . 

Bu arada, bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyalama , ETF ihraççısı VanEck’in Salı günkü ProShares fonunun başarılı bir şekilde başlatılmasının ardından kendi bitcoin vadeli işlem destekli ETF’sini başlatmak için onay aldığını ortaya koydu .

Başvuruya göre, ETF’nin Cumartesi günü olan 23 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere listelenmesi onaylandı. Bu nedenle, VanEck’in bitcoin ETF’si için ilk işlem gününün 25 Ekim Pazartesi olması muhtemeldir.

VanEck’in bitcoin ETF’si XBTF kodu altında işlem görecek ve fonun izahnamesine göre Cboe BZX Borsasında listelenecek .

BYF onayı üzerine yorum yapan Kay Khemani, kripto işlem platformu Murahhas Spectre.ai , bir e-posta yorumunda söyledi “Bitcoin hikaye biraz bir holding desen bu yıl içinde olmuştur.” Diye

Khemani, “Bitcoin için mevcut finansal dokuya dokunduğunu görecek olan olumlu düzenleme, boğa koşusu için en büyük yukarı yönlü katalizörlerden biri oldu” dedi ve ETF onaylarının “zaman içinde varlığın daha fazla kurumsal olarak benimsenmesine izin vereceğini” de sözlerine ekledi. ve bu da talebin artmasına neden oluyor.”

Benzer şekilde, Jesse Proudman, kripto danışma de Kurucu ve CEO Makara , anlattı bir varlık sınıfı olarak kripto burada kalıcı olduğunu Bloomberg. 

“Bu bir doğrulama anı. Proudman, “Artık mesele bu varlık sınıfının var olmaya devam edip etmeyeceği meselesi değil – bence bu, daha geniş dijital varlık sınıfının tarihinde gerçekten anlamlı bir işaret” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.