Kripto Bilgi

Bitcoin Tüccarlardan Gelen Karışık Tepkiler Arasında 36 bin Doları Kurtardı, Polkadot Altcoin Kazançlarına Öncülük Ediyor

Bitcoin, Salı günü Avrupa saatlerinde 36.500$’ın üzerinde işlem yapmak için son 24 saat içinde %10 kazandı ve Pazartesi günü fiyatların 33.500$’a kadar düştüğünü gördükten sonra bir toparlanma kaydetti.

Hareket, 1 dolara %5 ekleyerek daha geniş kripto pazarında yeniden canlanmaya neden oldu. Son 24 saatte 7 trilyon toplam piyasa değeri. Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) en büyük kazananlar arasında yer alırken, birkaç büyük kripto para birimi %12’ye kadar yükseldi.

Büyük kripto para birimleri son 24 saatte %12’ye kadar yükseldi. (CoinGecko)

Kripto piyasasındaki toparlanma, Çarşamba günü yapılacak ve ajansın Mart 2022’deki faiz artırımı konusundaki duruşunu ortaya koyması beklenen ABD Federal Rezerv (Fed) toplantısından önce geldi. Fed daha önce maliye politikasını Enflasyonu kontrol altında tutmak için 2022’de dört adede kadar faiz artırımı, son birkaç ayda dünya genelinde varlık piyasalarında satışlara neden oldu.

Kripto para birimleri, teknoloji hisse senetlerine benzer şekilde daha geniş finansal piyasada bir risk varlığı olarak hareket etti. Sıkılaştırılmış bir politika, yatırımcıların daha güvenli varlıkları seçmesine neden olabilir ve bu da kripto para birimi fiyatlarında daha fazla düşüşe yol açabilir.

Finansal hizmetler firması Hargreaves Lansdown’da piyasa analisti Susannah Streeter Salı günkü bir notta, “Kripto para ve jetonların hisse senedi fiyatlarına oldukça duyarlı olduğu, ucuz ve kolay bir para dalgasıyla yukarı doğru hareket ettiği gösterildi” dedi.

Streeter, “Bitcoin’in enflasyondan korunma işlevi göreceğine dair umutlar hızla buharlaştı ve tüketici fiyatları yükseldikçe Kasım ayının en yüksek seviyesinden bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetti” diye ekledi. “Büyük tabanları satın almak için kanatlarda bekleyen spekülatörler olabilir, ancak finansal piyasalarda dolaşan para likiditesi buharlaştıkça oynaklığın devam etmesini bekliyorlar. ”

Bazı makro tüccarlar, kripto para piyasalarındaki kurumsal sermayenin genel piyasa dinamiğini değiştirdiğini ve kötü şöhretli yükseliş ve düşüş döngülerini eskisi gibi görmeyebileceğini söylüyor.

Kripto brokeri GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, bir postada “Boğa/ayı piyasasının belirlenmesi, kurumların alana girmesiyle birlikte piyasanın yapısının büyük ölçüde değişmesi nedeniyle önceki döngüler kadar net değil” dedi. CoinDesk’e. “Bitcoin’in trend bir ortamdan ziyade değişen bir ortamda (yaklaşık 29.000 ila 69.000 $ arasında) olduğu açık. ”

Bitcoin Pazartesi gecesi 37.500$’a kadar yükseldi ve Salı günü Asya sabah saatlerinde 35.700$’a satıştan önce. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parasının fiyatları geçen ay %30 ve Mayıs 2021’deki 69.000$’lık zirveden bu yana yaklaşık %50 düştü.

Bitcoin için bir fiyat grafiği göstergesi olan Göreceli Güç Endeksi’nden (RSI) yapılan okumalar, Salı günü Avrupa saatlerinde 50 işaretinde gezindi ve Pazar günü 30’un altındaki aşırı satım seviyelerinden toparlandı. RSI, varlıklar için fiyat hareketlerinin büyüklüğünü hesaplar ve 30’un altındaki okumalar, bir varlığın fiyatlarının temel değerinden daha fazla düştüğünü gösterir.

Bitcoin 37.500 $ seviyesinden reddedilirken, RSI seviyeleri aşırı satım bölgesinin üzerine çıktı. (Ticaret Görünümü)

Bu arada, bazı analistler Salı günkü rallinin bitcoin yatırımcıları için kısa ömürlü olabileceğini söylüyor.

“Bitcoin’deki toparlanma ve kripto piyasasının pozitif dinamikleri daha doğru bir şekilde teknik faktörlere atfediliyor: kripto yatırımcıları altcoinlerden daha likit BTC’ye çıkıyor, geçici sıçramalar oluşturuyor, ancak daha fazlası değil” diye paylaşan kıdemli finans analisti Alex Kuptsikevich FxPro, CoinDesk’e gönderilen bir postada.

Kuptsikevich, bitcoin’in yükselmek yerine 2021’in en düşük fiyatlarını yeniden test edebileceğini ekledi, “BTC’nin olumsuz yönü için en yakın hedef 32 dolar. Boşluğu tamamen kapatmak için 3K. Bununla birlikte, Temmuz ayının en düşük seviyesi olan 29 doları yeniden test etmeye hazırlıklı olmaya değer. 5K-30K. ”

Bitcoin yatırımcıları için hala daha fazla tedbir var. Kuptsikevich, “Borsalardan destek olmadan bu seviyeler de uzun süre dayanamayabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.