Bitcoin

Bitcoin Ustası Açıkladı: Kurumsal Para Nereye Gidiyor?

On-chain analisti Willy Woo’ya nazaran son vakitlerde Bitcoin talep görüyor. Kriptokoin.com olarak kimler 30.000 doların üzerinde BTC satın alıyor mercek altına alıyoruz.

Bitcoin analisti açıklıyor

Yakından takip edilen analist Willy Woo, göze çarpmayan bir küme Bitcoin (BTC) yatırımcısının BTC için yeni bir güçlü talep dalgası üretebileceğini söylüyor. Woo, 980.000 Twitter takipçisine, kripto borsalarına giren ve çıkan Bitcoin ölçüsünü izleyen borsa net akışları metriğine baktığını söyledi. Woo’ya nazaran, metrik şu anda “Exchange” çıkışlarının hakimiyetini gösteriyor, talepte bir artış olduğunu ve yatırımcıların amiral gemisi kripto varlığının ralli yapmasını beklerken BTC‘lerini elinde tutma istekliliğini gösteriyor. Analist “Sanırım BTC son vakitlerde talep görüyor” diyor.

Woo ayrıyeten, balinaların yahut 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip varlıkların eline geçen para ölçüsüne dayanarak, kurumların satın alma gücünün ardında olduğunu düşündüğünü söylüyor. Analist, “Muhtemelen kurumsal para” diyor. Tanınan analist, daha hakikat bir fotoğraf elde etmek için borsalar ve borsada süreç gören fonlar (ETF’ler) üzere faktörleri barındırmak için blockchain izleyici Glassnode’dan gelen bilgileri kullandığını söylüyor. Glassnode‘a nazaran, borsalardaki Bitcoin istikrarı şu anda son üç yılın en düşük noktasında, bu da BTC için satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alınan bilgilere nazaran borsalardaki BTC bakiyesi, 2.505.972.824 BTC ile üç yılın en düşük düzeyine ulaştı. 27 Ocak 2022’de evvelki üç yılın en düşük düzeyi olan 2.508.534.211 BTC gözlemlendi.

Buna ek olarak Glassnode, Bitcoin ağındaki tüm transfer hacminin büyük çoğunluğuna kurumsal boyuttaki akışların hakim olduğunu ve büyük oyuncuların BTC’nin denetimini ele geçirmeye başladığını öne sürüyor. Glassnode açkılaması şöyle:

Bitcoin transfer hacimleri, tüm süreçlerin %65’inden fazlasının pahası 1 milyon dolardan fazla olan kurumsal boyuttaki akışların hakimiyetinde olmaya devam ediyor. On-chain hacimlerde kurumsal hakimiyetteki yükseliş trendi, fiyatların 10.000 ila 11.000 ABD doları ortasında olduğu Ekim 2020 civarında başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.