Alt Coin

Bitcoin Ustası, Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Çok Başarılı!

On-chain analisti Willy Woo, tanınan altcoin projesi Ethereum‘un ve ekosisteminin inovasyonların merkezi alacağını iddia ediyor. Tanınan on-chain analisti Willy Woo, Ethereum’un (ETH), ağdaki dolandırıcılıkların sayısına karşın yeniliği teşvik ettiğini söylüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Tanınan altcoin Ethereum çok başarılı

Woo, yeni bir röportajda, Ethereum’da gerçekleşen dolandırıcılık faaliyetlerinin yeni bir şey olmadığını, zira bunların ağın birinci günlerinde meydana geldiğini söylüyor. Analist Ethereum’un yenilik merkezi olması konusuna dikkat çekiyor ve “Bazı maksimalistler, dolandırıcılık ve Ponzi şemaları yaratmanın bir yatağı olduğunu söyleyecektir. Birçok ekibin bir şeyler inşa etmesini ve çok zayıf tekliflerle çok para toplamasını ve para kapmalarını çok kolaylaştırdı” sözlerini kullanıyor. Analist World Wide Web‘in 1990’lı yıllarındaki durumu ile kripto paranın son yıllardaki fırsat ve imkanlarını değişik bir formda karşılaştırıyor. Analiste nazaran, “2017’de ortaya çıkan bir beyaz kağıtla çok benzeriydi 1990 yıllarındaki durum. İşte bir fikir, haydi beyaz bir kağıda koyalım ve on, yüz milyonlarca topla” formunda konuşuyor.

Tıpkı dot-com balonundan çıkan pahalı şirketler üzere yenilikçi Ethereum projelerinin olduğunu söylüyor analist. Bahis hakkında şu biçimde konuşuyor analist:

Bitcoin dünyasında buna bir dolandırıcılık yatağı üzere bakıyoruz, lakin aslında web’e bakarsanız, Amazon.com ve dünya için kıymetli altyapı inşa eden çok değerli kimi teşebbüsler çıktı ve bence şunu söylemek geçerli. Ethereum’da oluyor. Dışarıdaki 10.000 tokenden büyük bir kısmı Ethereum ağında oturuyor ve birçoğu büsbütün saçmalık, lakin sahiden olağanüstü yenilikler var.

Woo, önde gelen akıllı kontratlar platformunun güvenlik ve ölçeklenebilirlik açısından dezavantajları olduğunu fakat geliştiricilerin daha güzel ağlar oluşturmasına imkan tanıyan öğrenme tecrübeleri sağladığını söylüyor. Şöyle diyor Woo:

Bundan öğrendiğimiz çok şey var ve bu yüzden akıllı mukaveleler içinde, ölçeklenebilirlik olsun ya da olmasın farklı şeyler deneyen rakip ağlarımız var ve boo-boos yapmaya karşı çok daha fazla müdafaa üzere olanlar var. Örneğin, finansal kod yazıyorsanız, çok daha güçlü bir halde oluşturulmalıdır. Ethereum’u çok başarılı bir deneysel platform olarak düşünüyorum. Üzerine sahiden mükemmel şeyler inşa ettik. Yükünün altında gıcırdayan muazzam bir bağlılık, pek yeterli ölçeklenemez, lakin inanılmaz sayıda ders aldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.