Bitcoin

Bitcoin Ustası, Ocak ve Şubat İddialarını Açıkladı!

Yakından takip edilen Bitcoin ustası Willy Woo, başkan kripto para ünitesinin büyük bir kırılma basamağına hakikat ilerlediğini söylüyor. Bu yazıda, on-chain analistinin yeni Bitcoin kestirimlerini inceliyoruz.

Analist, Bitcoin (BTC)’de birikim kademesinin tamamlandığını doğruluyor

Tanınan on-chain analisti Willy Woo, Youtube analisti Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda, BTC’nin en son kripto piyasası geri çekilmesinden hala kurtuluyor olsa da, 2022’nin birinci iki ayında başlaması gereken büyük bir ralli için hazırlandığını söylüyor:

Boğa koşusunda olmadığımızı söyleyebilirim. Yalnızca yükseleceği bir ana çalışma etabı var ve momentum güçlü. Tekrar birikimden yeni çıktık, Mayıs ayında büyük satış yaptık, yeni birikim süreci tamamlandı ve akabinde birinci süreksiz tırmanış gerçekleşti. Artık öteki bir birikim etabı var ve akabinde da ralliye başlıyoruz.

Birikim basamağının akabinde ralli beklediğini söyleyen Woo şunlarla devam ediyor:

Boğa koşusunun ana etabı budur. Lakin şimdi başlamıyoruz. Bitcoin hala güzelleşiyor ve hazırlanıyoruz. Sanırım 2022’ye ralli gerçekleşmeyecek. Erken basamakta, Ocak ve Şubat farklı olabilir.

  • Kriptokoin.com olarak hazırladığımız, bir öbür kıymetli on-chain analisti PlanB’nin %80’lik çöküş öngördüğü Bitcoin tahlillerine buradan göz atabilirsiniz.

On-chain analistine nazaran BTC yatırımcıları uzun vadeli düşünüyor

Woo’ya nazaran, BTC Aralık’ta zayıf bir periyot geçirmiş olabilir, fakat BTC’nin kısa vadeli yatırımcılardan uzun vadeli yatırımcılara kayması nedeniyle önümüzdeki altı ay yapısal olarak sağlam görünüyor. On-chain analistini uzun vade amaçlar için şunları söylüyor:

Önümüzdeki altı aya bakarsak, yapısal olarak epey güçlü. Bu hususta bana inanç veren şey, kripto paralarını beş ay yahut daha uzun müddettir elinde tutan uzun vadeli yatırımcılara taşınan hakikaten çok sayıda BTC’nin olması ve bu nedenle azamî birikimde olmaları. Yavaş yavaş elden çıkarıyorlar ve yaptıkları üzere, fiyat yükseliyor. Biraz kar alabilirler, lakin yüklü olarak kripto paralar uzun vadeli yatırımcılara aittir ve ayı piyasaları çoklukla uzun vadeli yatırımcılar elden çıkarılana kadar başlamaz.

  • Bitcoin, yazı yazarken, haftalık %9.62 yükselişle 50,886.77 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.