Kripto Bilgi

Bitcoin Uzun Vadeli Sahipleri, Geçen Ayın En Yüksek Seviyesinden 20 Bin Dolarlık Düşüşe Rağmen Güçlü Kalıyor

Analitik firması Glassnode show’dan veri, uzun vadeli sahipler, keskin bir fiyat düşüşüne rağmen son haftalarda bitcoin pozisyonlarını marjinal olarak azalttı.

Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi Pazartesi günü 52.000$ seviyesini geçemedi ve Salı günü Avrupa saatlerinde 49.300$’a düştü.

Bitcoin fiyatları, Kasım 2021’de 69.000$’ı aşan en yüksek seviyelerinden bu yana neredeyse 20.000$ düştü. Ancak analizler, yatırımcıların elindeki arzın 13.4 milyon BTC’den yalnızca 13,3 milyon BTC’ye düştüğünü gösteriyor – büyük fiyat düşüşü düşünüldüğünde marjinal bir değişiklik.

Uzun vadeli bitcoin varlıkları, Kasım 2021’deki fiyat düşüşünden sonra bile çok az değişiklik gördü. (Glassnode)

Bitcoin’in satıcılardan emilmesi yükseliş olabilir.

Glassnode Pazartesi günkü haber bülteninde “Bu tür zincir üstü davranış, daha tipik olarak, daha zayıf ellerden daha güçlü ve daha uzun vadeli mahkumiyete sahip olanlara etkili bir şekilde uzun madeni para yeniden dağıtım dönemleri olan bitcoin ayı piyasalarında gözlemlenir” dedi. .

Glassnode, uzun vadeli sahiplerini, 155 günden daha uzun bir süre bitcoin tutan cüzdan adresleri olarak sınıflandırır;

Uzun vadeli varlıklardaki son düşüş, yatırımcıların 2021’de ekledikleriyle karşılaştırıldığında bir yuvarlama hatası gibi görünüyor. Veri, uzun vadeli sahiplerin Ocak ayından bu yana hesaplarına 1,8 milyon bitcoin eklediğini, kısa vadeli arzın ise 1 düştüğünü gösteriyor. Aynı dönemde 4 milyon bitcoin.

Glassnode tarafından izlenen diğer metriklere göre, bazı uzun vadeli sahipler beş yıldan fazla bir süredir bitcoinlerine dokunmadı ve bitcoin’in 21 milyon arzının %23’ünden fazlası bu dönemde dokunulmadan kaldı.

Bu arada, bir fiyat grafiği göstergesi olan Göreceli Güç Endeksi (RSI), geçen Cuma günü aşırı alım koşullarına ulaştıktan sonra Salı günü Avrupa saatlerinde olumlu seviyelere kaydı. Araç, varlıklar için piyasa momentumunu hesaplar ve aşırı alım seviyesi, fiyatların aşırı değerli olduğunu ve trendin tersine çevrilmesi veya düzeltici fiyat geri çekilmesi için hazırlanabileceğini gösterir.

Bitcoin için RSI okumaları Salı günkü fiyat düşüşünden sonra olumlu seviyelere döndü. (Ticaret Görünümü)

Bitcoin için RSI okumaları, fiyatların 51.000$’a ulaştığı Cuma günü 72’nin üzerinde bir aşırı alım seviyesine ulaştıktan sonra Salı günü 40’ta gezindi. Bitcoin, basın zamanında 49.300 dolarlık bir destek seviyesinde duruyor, Aralık 2021’de üç kez kırılmayı başaramadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.