Alt Coin

Bitcoin ve Altcoin’ler Düşüyor: Yalnızca O Coin Fırlıyor!

Bitcoin ve öteki birçok altcoin düşüş trendinde yer alıyor. Fakat top 100’de güçlü karlar kaydeden bir altcoin var. Cardano bugün piyasayı kasıp kavuran top 100’deki tek altcoin. Cardano tabanlı DEX, mainnet lansman tarihini açıkladı. ADA fiyatı bu haberle %10’dan fazla arttı. Cardano, rakibinin süreç fiyatlarının sadece bir kısmını oluşturmasına karşın günlük süreç hacmiyle Ethereum’u da geçti. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Cardano tabanlı DEX, mainnet lansman tarihini açıkladı: ADA fırladı!

Messari tarafından sağlanan datalara göre Cardano, son 24 saatteki süreç hacmi (sırasıyla 7,02 milyar dolar ve 5,41 milyar dolar) açısından Ethereum’un önünde. Düzeltilmiş süreç hacmi kelam konusu olduğunda, iki rakip kripto para ünitesi baş başa gidiyor. Cardano kullanıcıları, Ethereum’un 44,74 milyon dolarına kıyasla son 24 saat içinde sırf 66.058 dolarlık süreç fiyatı ödedi.

Eleştirmenler Cardano‘yu bir “hayalet zincir” olarak görmeme eğiliminde olsa da stablecoin merkezi Ardana, merkezi olmayan borsa Maladex, merkezi olmayan bankacılık protokolü MELD ve NFT pazarı CNFT.IO.  gibi ağda çalışan kimi önde gelen dApp’ler zati var. Cardano dayanaklı merkezi olmayan borsa SundaeSwap geçtiğimiz günlerde ana ağını bu Perşembe başlatacağını duyurdu. Bu haber ADA fiyatının yükseliş yakıtı oldu.

Tanınan altcoin, rakiplerini devirdi ve birinci 5’e geri döndü!

Input Output’ta Cardano mimarisi yöneticisi olan John Woods, 2022’de uygulanması beklenen çok sayıda ölçeklendirme tahlilini açıkladı (Plutus komut belgesi geliştirmeleri, Hydra, yan zincirler ve Mithril). Ayrıyeten, geliştirmelerinin tamamlanmasına yaklaşan “çok sayıda” proje olduğunu söyledi. John Woods bahse yönelik şu yorumlarda bulundu:

Muhakkak bir saatte ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak sürecinizin tamamlanması için birkaç dakikanız olabilir. Ancak, ölçeklendirme için sahiden sağlam bir planımız var.     

Geçen hafta Cardano (ADA), Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından yayınlanan ve hangi Ether alternatifinin 2035 yılına kadar dünyanın en baskın kripto para ünitesi haline gelebileceğini sorduğu bir anketi de kazandı. CoinMarketCap datalarına nazaran, ADA fiyatı %11’den fazla arttı. Geçen hafta ise altcoin fiyatı, %26’dan fazla arttı. Şu anda ADA, piyasa pahası açısından USD Coin ve Solana’yı geride bırakarak beşinci en büyük kripto para ünitesidir.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.