Kripto Bilgi

Bitcoin Yatırımcıları Yeni Yıl Öncesinde Daha Düşük Fiyatlara Karşı Korunuyor

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi Perşembe günü Asya saatlerinde 46.000 $ seviyesinin altına düştüğü için bitcoin üzerinde satım opsiyonu satın alımları arttı. Bitcoin, bu haftanın başlarında 51.000 $ direnç seviyesini kıramadı ve mevcut piyasa koşullarında alıcılardan daha fazla satıcı olduğunu ima etti.

Salı ve Çarşamba, birleşik 1 doları gördü. Glassnode tarafından izlenen kripto borsalarında 76 milyar opsiyon hacmi. Bu, tipik piyasa davranışından farklıdır: Glassnode’dan Veri, kripto borsalarındaki çoğu opsiyon hacminin, düşük hacimli hafta sonlarından önce Cuma günü oluşturulduğunu gösteriyor.

Yaklaşık 1$. 7 milyar hacim, tek başına opsiyon santrali Deribit’ten geldi. Firma, bir tweet’te 31 Aralık için 46.000’den fazla satışın satın alındığını belirtti.

Seçenekler, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma hakkı veren ancak bunu yapma zorunluluğu getirmeyen riskten korunma araçlarıdır. Satışlar, yatırımcıların düşen fiyatlardan kar elde etmelerine izin verirken, ‘çağrılar’ satın almak, yukarı doğru hareket eden karlara izin verir.

Salı ve Çarşamba günkü büyük satış alımları, 6 milyar dolarlık opsiyon süresinin dolmasının önüne geçti. Analitik aracı Skew tarafından sağlanan verilere göre, Cuma günü toplam 129.800 opsiyon sözleşmesinin süresi dolacak.

Yatırımcıların pozisyonlarını spot veya vadeli alımlarla koruyarak piyasa dinamiklerinde bir değişikliğe yol açması nedeniyle, opsiyon vadeleri genellikle vadelerinden önce piyasa oynaklığı ile işaretlenir.

Veri, bitcoin’in sona erme öncesinde “maksimum acı” noktasına doğru hareket etme eğiliminde olduğunu ve yerleşimden sonraki günlerde güçlü bir yönlü hareket gördüğünü öne sürüyor. Finans çevreleri, opsiyon alımlarının en çok para kaybetmeye başladığı nokta olarak maksimum acıyı ifade eder.

Kripto araştırma fonları, bitcoin için mevcut maksimum ağrı noktasının 48.000 dolar olduğunu kaydetti – varlığın Salı günü ihlal ettiği bir seviye.

Bitcoin yazı yazılırken 46.926$ civarında işlem görüyor ve Pazartesi günü 51.000$ direnç seviyesine ulaştıktan sonra 3.500$’ın üzerine düştü. 46.500 $ seviyesi Aralık 2021’de destek görevi gördü ve bitcoin mevcut seviyeleri tutamazsa bir sonraki destek 43.500 $ seviyesinde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.