Bitcoin

Bitcoin’de Tabanları Bekleyen JPMorgan Şaşırttı: Bu Düzeyler Geliyor!

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase stratejistlerine nazaran, Bitcoin (BTC)’in “gerçeğe uygun değeri”, altına kıyasla olan volatiliteye bağlı olarak mevcut fiyatın yaklaşık yüzde 12 altında. Fakat ünlü banka, piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para ünitesinin uzun vadede 150.000 dolara kadar yükselmesini hedeflediğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

JPMorgan’dan Bitcoin fiyatı için yeni yorum

Stratejistler, Salı günü yayınlanan bir notta, Bitcoin’in altının kabaca dört katı kadar volatil olmasına dayanarak “adil paha seviyesini” yaklaşık 38.000 dolar olarak hesapladılar. Bu, mevcut düzeyinin yüzde 12 kadar gerisindeki bir bedele işaret ediyor. Volatilite farkının üç katına daraldığı bir senaryoda, gerçeğe uygun pahanın 50.000 dolara yükseldiğini varsayım ettiler. Bitcoin, yazım prestijiyle 43.400 dolardan süreç görüyordu.

Stratejistler, “Bitcoin’in ileriye dönük en büyük zorluğu, volatilitesi ve daha fazla kurumsal kabulü engelleyen yükseliş ve düşüş döngüleri” dedi. Panigirtzoglou’nun Bitcoin için uzun vadeli teorik gayesi bir yıl evvel 146.000 dolar iken şu anda 150.000 dolara yükseldi. Bu sırada Bitcoin, JPMorgan’ın adil kıymet düzeyleri olarak gördüğü düzeyin üzerinde süreç görüyor. Bitcoin’in üstte belirtilen amaca ulaşması için, önde gelen kripto para ünitesinin, yaklaşık 2.7 trilyon dolar olduğu iddia edilen altın özel yatırımıyla eşleşmesi gerekecek. BTC’nin piyasa pahası 10 Kasım’da 1.3 trilyon doları görmüştü.

BTC fiyatında son durum

Stratejistler ayrıyeten, Ocak ayındaki fiyat düzeltmesinin, Bitcoin’in yüzde 50’ye kadar düşüş yaşadığı geçtiğimiz Mayıs’tan daha az bir “kapitülasyona” işaret ettiğini söyledi. Yeniden de, açık durumlar ve borsalardaki rezervler üzere ölçümler, Kasım ayında başlayan “daha ​​uzun vadeli ve münasebetiyle daha tasa verici bir konum azaltma eğilimine” işaret ediyor.

Son olarak, 24 Ocak’ta 33.000 doların altına düşen öncü kripto para ünitesi, bu haftanın başlarında yükselişe geçti. BTC, 45.500 dolara kadar çıkmayı başardı. Yazım sırasında yüzde 1.4’lük bir düşüş ile 43.473 dolardan süreç gören coin, rekor düzeyine 10 Kasım’da 69.044 dolar ile ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.