Kripto Bilgi

Bitcoin’in %40’a Yakın Kayması Kripto Hisselerine Ağırlık Verirken Coinbase Daha İyi Performans Gösteriyor

Bitcoin (BTC) son iki ayda bir darbe aldı ve çoğu daha da büyük bir darbe alan dijital varlıklar ve blok zinciri ile ilgili hisse senetleri için acı çekti. Kripto borsası Coinbase’in (COIN) hisseleri, bitcoin’den daha az kaybederek aykırı bir değer oldu.

CoinDesk veri, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin’in, Federal Rezerv tarafından tetiklenen daha az riskli varlıklara yönelik geniş tabanlı bir hareket nedeniyle 10 Kasım’da 69.000 $ civarında rekor seviyelere ulaştığından bu yana değerinin %39’undan fazlasını kaybettiğini gösteriyor ( Fed) şahin duruş. Coinbase %36 düştü.

Grafik platformu TradingView’den alınan verilere göre, ABD’de listelenen madencilik şirketleri Marathon Digital Holdings (MARA), Riot Blockchain (RIOT) ve Bit Digital (BTBT) hisseleri 10 Kasım’dan bu yana %50’den fazla düştü.

Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE) listelenen tek kripto madencisi Argo Blockchain (ARBK) %45 düşerken, Kanadalı kripto madencileri Hive Blockchain (HIVE) ve Hut 8 Mining Corp (HUT) %52 düştü ve sırasıyla %59. Toronto’da listelenen kripto borsası Voyager Digital (VYGVF), bilançosunda yaklaşık 6 milyar dolar değerinde 122.478 BTC’ye sahip bir iş zekası yazılım şirketi olan MicroStrategy’deki (MSTR) hisselerinde %45’lik bir düşüşün yanı sıra %50 düştü.

Sözde kripto hisse senetlerinin değerindeki düşüş, belki de daha hızlı Fed faiz artırımlarına yönelik artan beklentiler arasında sektöre olan ilgilerini kaybeden kurumların yansıması olabilir. Ayrıca, bitcoin’e yatırım yapmanın, kripto para birimine maruz kalmanın daha güvenli bir yolu olduğunu gösteriyor. Yine de, bitcoin kripto topluluğundaki bazıları tarafından dijital altın olarak görülse de, aynı zamanda gelişmekte olan bir teknolojidir. Bu, hem bitcoin hem de kripto stoklarını para politikası sıkılaştırmasına duyarlı hale getiriyor.

BrightScope ve Digital Assets Veri’nin değer yatırımcısı ve CEO’su Mike Alfred, bir Telegram sohbetinde CoinDesk’e “Bazı kurumlar kripto hisselerini kriptonun kendisi için bir vekil olarak kullanıyor” dedi. “Hedge fonları için COIN satın almak, çeşitli nedenlerle doğrudan BTC tutmaktan daha kolaydır. ”

COIN’in göreceli gücü için olası bir açıklama, borsa gelirinin fiyat yörüngesinden ziyade bitcoin’in fiyat oynaklığına bağlı olması olabilir. Son haftalarda görülen yüksek fiyat türbülansı, genellikle daha fazla işlem ve artan gelir anlamına geliyor.

Yatırımcı topluluğu artık COIN’e büyüme hissesi yerine değer hissesi olarak bakmaya başlıyor. Değer hisse senetleri, değerlerinin altında işlem gördüğü düşünülen şirketlerdir. Büyüme hisse senetleri, belirli bir dönemde genel piyasadan daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip olan ve faiz oranlarındaki artışlara karşı daha savunmasız olanlardır.

“COIN, kişisel ilk 10 hisse senedimdeki tek kripto stoğu. Bunu seviyorum çünkü sıkı denetime tabi oyuncular arasında en iyi markaya sahipler” dedi Alfred. “Ayrıca geleneksel borsalara kıyasla makul bir kattan işlem görüyor. Aslında bu seviyelerde bir değer hissesi olarak görüyorum. ”

Bank of America kısa süre önce Coinbase’i nötrden satın almak için yükseltirken, fiyat hedefini 340$’da sabit tutarken, derecelendirmedeki değişikliğin katalizörü olarak perakende kripto ticaretinin ötesinde artan gelir çeşitlendirme işaretlerini öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.