Bitcoin

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist, Can Sıkan Modeli Paylaştı!

Kıdemli trader “Uber-Ayı Bitcoin Modeli” üzerine yorumlarda bulunuyor. Peter Brandt, Bitcoin ayılarının yanlış olmasının temel nedenlerini sıralıyor. Detaylar için Kriptokoin.com’u izlemeye devam ediniz.

Bitcoin (BTC) hakimiyeti ne durumda?

Bitcoin’in yatay fiyat hareketinin ortasında, birçok grafik uzmanı, kripto para ünitesinin bir günlük grafiğinde görünüşte oluşan “baş-omuz” modeline işaret ederek düşüşe geçti. Bununla birlikte, tecrübeli trader Peter Brandt, düşüş oluşumundan bilhassa tasa duymuyor ve yakın tarihli bir tweet’te oyundan çıkmasının beklenen olmadığının dört nedenini sıraladı.

Brandt ayrıyeten, klasik grafiklerin yeni ortaya çıkan kripto para ünitesi sanayisinde çalışmadığı konusundaki “büyük efsaneye” karşı çıktı ve kripto alanında başka varlık sınıflarından daha uygulanabilir olduklarını tez etti. Efsanevi grafik uzmanı, BTC fiyatında keskin bir düşüş öngörmediğini de açıkça belirtti, fakat bunun sahiden olabileceğini de göz arkası etmiyor. En büyük kripto para ünitesi, 2018’den bu yana her yeni yılın başında uygun çıkarlar kaydetmesine karşın 2022’nin başlarında tekrar rayına oturmak için çaba ediyor. 2021’in birinci haftasında Bitcoin %36’ya kadar yükseldi. 2020’de tıpkı vakit diliminde %13 arttı.

Bu ortada, Bitcoin’in hakimiyeti artık Haziran 2018’den bu yana en düşük düzeyi olan %39.3’e düştü. En büyük kripto para ünitesinin pazar hissesi, evvelki boğa piyasasının tepesi sırasında Ocak 2018’de tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan %32.8’e ulaştı. Goldman Sachs kısa müddet evvel Bitcoin’in piyasa pahasının, önde gelen kıymet deposu olarak altını gölgede bırakacak olursa sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini kestirim etti. Tekrar de birçok, Federal Rezerv’in varlık fiyatlarını desteklemeye yardımcı olan mali takviyesini kademeli olarak geri çekmesi nedeniyle Bitcoin’de düşüşe devam ediyor. Kripto konusundaki eleştirel duruşuyla tanınan Minneapolis Federal Rezerv Bankası Lideri Neel Kashkari, bu yıl iki faiz artırımı olacağını öngördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.