Bitcoin

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Düşen Bıçağı Almayın!

Pek çok Bitcoin yatırımcısı, devam eden satışın daha ucuz fiyatlardan toplamak için daha fazla fırsat sunduğunu düşünürken, tecrübeli grafik uzmanı Peter Brandt, son paylaştığı tweet’te traderları düşen bir bıçağı yakalamaya karşı uyardı.

Peter Brandt’a nazaran düşen Bitcoin tutulmaz!

Mesleğine 1976 yılında başlayan efsanevi emtia traderı, kaybedilen bir süreçte daha fazlasını eklemenin akla yatkın olmadığını söylüyor. Argümanını desteklemek için, 1980’de kıymetli metalin fiyatı 50,35 dolara ulaştıktan ve süratle düşmeye başladıktan sonra, birçok insanın gümüşü daha ucuza satın almaya çekildiğine işaret ediyor. Ne yazık ki taban alıcılar için fiyat, 3,65 dolara kadar düşmeye devam etti. 27 Mart 1980’de gümüş, 21,62 dolardan 10,80 dolara düştü.

Bitcoin şu anda rekor tepesinden %40 düştü, fakat önder kripto para evvelki ayı piyasalarında çok daha önemli düşüşler yaşadı. 2018’de Bitcoin, kabus üzere bir ayı piyasası sırasında %70’ten fazla kıymet kaybetti. Elbette Peter Brandt, piyasa şartlarının birebir olduğuna inanmadığını belirtiyor. Sonuçta, gümüş çöküşünün açık bir nedeni vardı: Amerikan petrol devi H.L. Hunt’ın mirasçıları Nelson Bunker ve William Herbert Hunt, 1980’lerde metali agresif bir halde satın aldıktan sonra yeni COMEX limitleri nedeniyle büyük varlıklarını boşaltmak zorunda kaldılar.

Bitcoin ile gelecekteki fiyat hareketi son derece kestirim edilemez, fakat genel piyasa konsensüsü, kripto para ünitesinin ABD’de yükselen faiz oranlarından ziyan göreceği tarafında. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, enflasyon tasaları ABD’deki Kasım seçimlerinden önce bir öncelik olmaya başlamadıkça, kripto piyasasının şahin Federal Rezerv tarafından ezileceğini varsayım ediyor. Zira Fed’in ‘para basımı’ anlatısına son vererek, tahvil alımını Mart’ta sona erdirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.