Bitcoin

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Şimdi Tabana Vurmadık!

Deneyimli analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC)’nin şimdi boğaları teslim olmaya zorlayacak büyük bir satış görmediğini tweetledi.

Şimdi gerçekleşmedi. Hacmin tesirleri. BTC’deki kilit tabanlar, yüksek hacimli panik kapitülasyonu ile gerçekleşti.

Bitcoin için yeni bir taban mi, tepe mi?

Başkan kripto, Bitstamp borsasında bugün erken saatlerde gün içi en düşük 46.596 dolara düşerek, arka arda üçüncü gününü kırmızıya boyama yolunda ilerliyor. Bitcoin, 4 Aralık’ta 42.000 dolara kadar düşen büyük bir satışa yaşadı. Bunu haftalarca süren anemik fiyat hareketi izledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, 20 Aralık’ta Brandt, yüksek satış hacmine sahip panik kapitülasyon olmadığı için Bitcoin’in şimdi tabanı görmediğini belirtti. Efsanevi trader, piyasa tabanlarına kesinlikle güçlü satışların eşlik etmediğini kabul etmekle birlikte, yükseliş hareketleri sırasında artan hacmin olması gerektiğini de kaydetti.

Bitcoin, Brandt’in ikazından bu yana bir hafta içinde %14 arttı. Bununla birlikte, başkan kripto 52.000 dolarlık kilit direnç düzeyinin üzerine itmek için kâfi satın alma baskısı yoktu. 28 Aralık’ta Bitcoin %6’dan fazla düşerek son dakika ‘Noel Baba rallisi’ umudunu azalttı. Önder kripto ve öbür risk varlıkları, Aralık ayı başlarında Omicron odaklı bir düzeltmeden sonra hala yükseliş ivmesini tekrar kazanmak için gayret ediyor.

S&P 500 kıyaslama endeksi tarafından üretilen getirileri ikiye katlarken, Bitcoin bugüne kadarki %64,76’lık mütevazı bir artış kaydetti. BTC, ayılar piyasanın denetimini ele geçirmeden evvel Kasım ayı başlarında 69.000 dolara ulaştı. Yakın tarihli bir mesajda, Plan B takma isimli Hollandalı kripto analisti, Bitcoin’in stok akış modeli modelinin alt ucundan bir satın alma olduğu konusunda ısrar ediyor. Fakat birçok eleştirmen, fiyatın bu yılın sonunda 100.000 dolara ulaşmaması nedeniyle modelin zati başarısız olduğuna inanıyor. Basın vaktinde 118.088 oy alan bir ankete nazaran, iştirakçilerin çoğunluğu Bitcoin’in 2022’nin sonuna kadar 100.000 doların altında kalacağını düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.