Bitcoin

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Son Dakika Tahmini!

Bitcoin yaklaşık 2 haftalık düşüşün akabinde yeni haftaya 40.000 doların üzerinde başladı. Pekala, bundan sonra BTC yükselmeye devam edecek mi? Yoksa traderları yeni bir geri çekilme mi bekliyor? Deneyimli bir trader olan Peter Brandt, Bitcoin fiyatına yönelik yeni bir varsayımını açıkladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Peter Brandt, Bitcoin için yeni yorumlarını aktardı

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin, düşüş yaşayarak 40.000 dolar düzeyini kaybetmişti. Kripto para ünitesi, 35.000-38.000 dolar aralığında hareket etti. Lakin bu hafta sonu ipleri eline alan Bitcoin boğaları, piyasa pahası ile öncü kripto para ünitesini 40.000 doların üzerine itmeyi başardı. Lakin yatırımcılar, BTC’nin sıradaki hareketi konusunda meraklı. Bu noktada ünlü trader Peter Brandt, açıklamalarıyla gündeme geldi.

Brandt, Twitter’daki 600.000’i aşkın takipçisine BTC fiyatı için trader hassaslığına baktığını söyledi. 2021’in Nisan ayındaki tepeyi “lazer gözlü” BTC yatırımcılarının belirlediğine, 100.000 dolarlık yıl sonu beklentisinin 2021’in Kasım ayındaki 69.000 dolarlık tepeyi belirlediğine dikkat çeken Brandt, havlu atan boğaların ve 20.000 dolarlık iddianın Ocak ayındaki düşük seviyeyi belirlediğini söyledi. Brandt’in dikkat çektiği “lazer gözlü” trader’lar, geçtiğimiz yıl bir trend olarak profil fotoğraflarına lazer eklemeleriyle gündeme gelmişti. Brandt’e nazaran bu durum, BTC’de rekor düzeylerin görülmesine neden oldu.

Duyarlılıktaki değişim, potansiyel bir taban sinyali mi?

Brandt, lazer gözlülerin artık 30.000 doların altına inilebileceğine dair yorumlarda bulunduğunu söylüyor. Deneyimli trader’a nazaran genel piyasa hissiyatındaki değişim BTC fiyatında olumsuz bir istikamete işaret edebilir. Bitcoin yatırımcılarının negatif kestirimlerinin, BTC’nin tabana vurmaya yakın olduğunu gösterebileceğini söylüyor. Lakin BTC’de trendin değişeceği yeni bir teknik taban oluşmadığına işaret ediyor.

BTC’de 2015, 2019, 2020 ve Temmuz 2021’deki üzere klasik bir satın alım sinyalinin görülmediğini belirten Brandt, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Kasım 2015, Nisan 2019, Ekim 2020 ve hatta Temmuz 2021’de olduğu üzere klasik bir satın alım sinyali görülmedi, bu nedenle klasik grafik tabirleriyle tanınabilir bir grafik oluşturup oluşturmadığımızı vakit gösterecek. Tamamlanmış bir tanınabilir model, tabanda olma ihtimalini büyük ölçüde artırır. 10 Kasım’dan itibaren bakıldığında kanal tamamlanırsa, taban olma mümkünlüğü artar, fakat bir kanal çapraz bir modeldir. BTC’nin net yatay taban paterni geçmişi olduğundan ülkü değildir ve şimdi net bir taban oluşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.